استقبال پوتین از رأی مثبت مردم روسیه به اصلاح قانون اساسی

به گزارش تور آسیایی ارزان، رئیس جمهور روسیه گفت موافقت مردم با اصلاح قانون اساسی این کشور به وسیله همه پرسی، او را قانع کرد که کار درست را انجام می دهد.

استقبال پوتین از رأی مثبت مردم روسیه به اصلاح قانون اساسی

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل تور آسیایی ارزان، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز یکشنبه از نتیجه همه پرسی قانون اساسی این کشور که ریاست جمهوری وی تا سال 2036 را هموار می نماید استقبال کرد.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، پوتین در مصاحبه ای گفت: کاملاً قانع شدم که با اصلاح قانون اساسی فعلی، کار درست را انجام می دهیم. این اصلاحات، ملیت ما را تقویت خواهد نمود و شرایط لازم برای توسعه رو به جلوی کشورمان در دهه های آینده را ایجاد خواهد نمود.

رئیس جمهور روسیه همچنین به اصلاحاتی درخصوص مرزهای روسیه اشاره نمود که از سوی مردم این کشور و کارگروهی که اصلاحات قانون اساسی را آنالیز می نمایند، مطرح شده بود.

اصلاحات قانون اساسی روسیه از روز شنبه و با رأی مثبت 77.92 درصد از مردم این کشور اجرایی شد. این اصلاحات تقویت نظام خانواده و فرهنگ کشور چند قومیتی روسیه، لغو محدودیت 12 ساله ریاست جمهوری و تقویت حق حاکمیت روسیه، تمامیت ارضی و ممانعت از جدایی طلبی را شامل می گردد.

دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین نیز روز پنجشنبه در این باره گفت، ذات همدلی مردم روسیه در این همه پرسی، معیاری برای عمق اعتماد مردم به پوتین بود.

پسکوف گفت: این قطعاً پیروزی است. آنچه به وقوع پیوست به اصلاح یک همه پرسی پیروزمندانه درباره اعتماد به پوتین بود.

اصلاحات قانون اساسی روسیه در ژانویه امسال رونمایی شد و مجلس این کشور در ماه مارس از آن ها حمایت و تصویب شان کرد اما خواهان برگزاری یک همه پرسی برای جلب حمایت عمومی شد.

این همه پرسی که قرار بود 22 آوریل امسال در روسیه برگزار گردد، به دلیل شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاد و از صبح روز پنج شنبه، بیست و پنجم ژوئن، به مدت یک هفته شروع شد.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 12 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1129

به "استقبال پوتین از رأی مثبت مردم روسیه به اصلاح قانون اساسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال پوتین از رأی مثبت مردم روسیه به اصلاح قانون اساسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید