اطلاعات محرمانه فیس بوک به دست مجلس انگلیس افتاد

به گزارش خبرنگاران به نقل از سی ان بی سی، انتظار می رود این تحول بی سابقه موجب گردد تا جلسه یادشده با توجه به اطلاعات حساسی که به دست نمایندگان افتاده به نشستی تند و صریح برای نقد فیس بوک مبدل گردد.

اطلاعات محرمانه فیس بوک به دست مجلس انگلیس افتاد

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور ارزان انگلیس همراه باشید.

دامیان کالینز رئیس کمیته دیجیتال، فرهنگ، رسانه و ورزش مجلس انگلیس از قدرت مجلس برای مجبور کردن تد کرامر توسعه دهنده اپلیکیشن Six4Three به انتقال بعضی اسناد محرمانه فیس بوک به مجلس انگلیس استفاده کرد. این انتقال در جریان سفر کاری وی به لندن اتفاق افتاده است.

بعضی از این اسناد مربوط به ایمیل های محرمانه ای هستند که در آنها سیاست های فیس بوک در زمینه حریم شخصی و حفاظت از داده های کاربران فیس بوک تشریح شده است.

اسناد یادشده مربوط به دوره زمانی هستند که داده های خصوصی میلیون ها کاربر فیس بوک توسط شرکت انگلیسی کمبریج آنالیتیکا افشا شد و مورد سوءاستفاده نهاده شد. بعضی از این ایمیل ها توسط شخص زاکربرگ و بعضی مدیران ارشد دیگر فیس بوک نوشته شده اند و هنوز تعیین نیست محتوای آنها تا چه حد می تواند جنجال ایجاد کند.

قرار است این جلسه امروز سه شنبه با حضور ریچارد آلن معاون واحد راه چاره های سیاست گذاری فیس بوک و همین طور بعضی مقامات سیاسی کشورهای کانادا، ایرلند، لاتویا و سنگاپور برگزار گردد. زاکربرگ علیرغم درخواست های مکرر خود حاضر به شرکت در این نشست نشد.

Six4Three نام یک شرکت آمریکایی تعطیل شده است که برنامه ای جنجالی به نام Pikinis عرضه نموده بود و کاربران با استفاده از آن می توانستند عکس های افراد مورد نظر خود را در فیس بوک با لباس شنا بیابند. این شرکت هم اکنون درگیر یک منازعه حقوقی با فیس بوک است و برنامه یادشده هم در سال 2015 بعد از تغییر سیاست های فیس بوک در زمینه به اشتراک گذاری اطلاعات کاربران با اشخاص ثالث از دسترس خارج شد. تعدادی از اسناد درگیری حقوقی دوطرف نیز هم اکنون در اختیار مجلس انگلیس است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 آبان 1398 بروزرسانی: 14 آبان 1398 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 409

به "اطلاعات محرمانه فیس بوک به دست مجلس انگلیس افتاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلاعات محرمانه فیس بوک به دست مجلس انگلیس افتاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید