اظهارات ما در موضوع واکسن مبنای علمی دارد

به گزارش تور آسیایی ارزان، رییس کمیته بین المللی المپیک بیان کرد: فرایند واکسیناسیون در میان کمیته های ملی المپیک موسوم به ان، او، سی ها و تیم های المپیکی مطلوب بوده است و اظهارات ما در موضوع واکسن کووید 19 مبنای علمی دارد.

اظهارات ما در موضوع واکسن مبنای علمی دارد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا؛ توماس باخ این اظهارات را پس از سرانجام نشست هیات اجرایی و در گفت وگوی مجازی با خبرنگاران بیان نمود و اضافه کرد: توکیو بهترین و آماده ترین شهر برای برگزاری بازی های المپیک است. براساس آخرین اطلاعات از برگزارنمایندگان، مراحل آماده سازی با سرعت و فرایند مطلوبی پیش می رود.

وی ادامه داد: در صورت اعلام شرایط اضطراری در توکیو؛ این موضوع یک اقدام پیشگرانه و طی هفته طلایی ژاپن Golden Week Holidays خواهد بود که جهت راهبردی دولت ژاپن در راستای برگزاری بازی ها است و این موضوع ارتباطی با محدود کردن فرایند برگزاری نخواهد داشت.

رئیس کمیته بین المللی المپیک به تقدیر از هیات اجرایی و حمایت نخست وزیر ژاپن از بازی های المپیک اشاره نمود و گفت: در حال تعامل کمیته برگزاری توکیو2020، کمیته بین المللی پارالمپیک و سازمان بهداشت دنیای هستیم. البته نسخه دوم کتاب بازی ها PlayBook با مبنای علمی تا پیش از سرانجام ماه آوریل- اردیبهشت ماه منتشر می گردد.

باخ از بهبودی و بازگشت ریکاکو ایکی شناگر مبتلا به سرطان ژاپن که پیش تر در مسابقات قهرمانی ژاپن پیروز به کسب سهمیه المپیک شد اظهار شادی کرد و گفت: این داستان حقیقی بازی های المپیک است که ورزشکاران کوتاه نمی آیند و ایکی برای همه ژاپن و ورزشکاران دنیا الگو است. همچنین شاد هستیم که هیدکی متسویاما، قهرمان رقابت های مسترز گلف و از چهره های شاخص ورزش ژاپن در حمایت از المپیک توکیو2020 گام برداشته است.

وی این را هم گفت که حضور مادرعظیم 109 ساله ژاپنی در مراسم حمل مشعل و اقدام وی ستودنی است و آرزو می کنم، بتوانم به زودی او را دیدار کنم و به وی تبریک بگویم. شیگو کاگاوا حضور موثر و ارزشمندی برای بازی های المپیک داشته است.

رئیس کمیته بین المللی المپیک سپس به موضوع ایجاد تغییر در شعار المپیک (سریعتر، بالاتر، قوی تر) و اضافه کردن واژه با یکدیگر و تایید آن توسط هیات اجرایی اشاره نمود و اضافه کرد: این موضوع به بحث و رای نشست آی. او. سی و اعضاء آن نیز گذاشته خواهدشد.

باخ درباره حضور مجددش به توکیو شرح داد: سفر به توکیو در مرحله برنامه ریزی قراردارد. هنوز این موضوع قطعیت نداشته و پس از انجام کامل برنامه ریزی ها اطلاع رسانی عمومی انجام خواهدشد.

وی در موضوع تشکیل سوپرلیگ فوتبال در اروپا، تاکید نمود که اقدامات جامعی در مبنای اینگونه مسائل با صدای واحد و تعامل حوزه اروپا صورت پذیرفته است و این موضوع نیز در هیات اجرایی کمیته بین المللی المپیک آنالیز شد.

تصمیم گیری درباره استرداد بلیت های فروخته شده المپیک

رییس نهادبین الملی ورزش به استرداد وجوه بلیت های فروخته شده برای توکیو 2020 اشاره می نماید و می گوید: احتیاج به زمان بیشتری دارد. اکنون بر برگزاری رویداد متمرکز هستیم و چنین تغییراتی در آینده بزودی تصمیم گیری می گردد.

باخ موضوع ساخت و ساز در مورد بازی های میزبان المپیک زمستانی 2026 گفت: این موضوع موضوعی حاکمیتی است. این بخش مرتبط با میراث المپیک است و میزبان از عایدات آن منتفع خواهدشد. اما IOC یک دولت دنیای برای ورود به چنین سیاستگذاری هایی نیست.

وی در مورد واکسیناسیون و اشاره به نبود اقبال عمومی در ژاپن بین ورزشکاران و مردم گفت: در این حوزه اتفاقات مثبتی روی خواهد داد. مسابقات بین المللی و دنیای عظیمی برگزار شده است که هیچ یک از آنها منبع انتشار یا تشدید کووید19 نبوده اند. این مدل خوبی است. در بحث حضور تماشاگران تشکیل حبابهای مختلف(قرنطینه) از بدو ورود به اماکن تا مسابقات و بسیاری اقدامات مقابله ای با کرونا درنظرگرفته خواهدشد.

پیشنهاد واکسن به کشورهای ضعیف تر در دست اقدام است

رییس هیات اجرایی کمیته بین المللی المپیک ادامه داد: فرایند واکسیناسیون در میان کمیته های ملی المپیک و تیم های المپیکی مطلوب بوده است. پیشنهاد ارائه واکسن به کشورهای ضعیف تر نیز در دست اقدام است و بعضی از ان. او. سی ها نیز در این موضوع شرکت خواهند کرد.

باخ می گوید: تعداد زیادی واکسینه خواهند شد و در مدت زمان اقامت در دهکده اقدامات سختگیرانه خواهد بود. نمونه گیری منظم، فاصله گذاری و نرخ بالای واکسیناسیون؛ دهکده را محلی امن و ایمن خواهد نمود، اظهارات ما در موضوع واکسن مبنای علمی دارد.

وی گفت: در مسابقات کسب سهمیه اولویت سلامت و ایمنی ورزشکاران است و لغو بعضی از رویدادهای مهم باید با درک متقابل و تفاهم باشد. مشاوره با متخصصان و همه دست اندرکاران و بر اساس تجربه رویدادهای بین المللی اخیر که بدون واکسن پیروز بوده اند یک حقیقت علمی است و جمعیت قابل توجهی دسترسی به واکسن خواهد داشت. اما IOC بطور واقعیت گرایانه از این موضوع حمایت می نماید اما تضمین صد در صدی وجودی ندارد.

رییس آی. او. سی تاکید نمود: باید بدانیم که در میان ورزشکاران عده ای هستند که بدلایل زیادی نمی خواهند واکسینه شوند. اما این یک توصیه علمی است که می تواند با پیروزیت همراه باشد تا ریسک رویداد در دهکده و بازی ها به حداقل برسد. سناریوی برگزاری بدون تماشاگر مورد بحث نیست؛ تعطیلی هفته طلایی در ژاپن ارتباطی با بازی ها و فرایند کار در دهکده ندارد، اقدام و سیاستگذاری از سوی دولت ژاپن خواهد بود و در صورت اعلام قرنطینه سراسری بر اساس آخرین بروزرسانی توسط کمیته برگزاری، فقط در این دوره و با محدودیت انجام خواهد شد.

باخ در موضوع مراسم حمل مشعل و پیام ما برای دنیا گفت: پیام ایکاکه شفاف و نمونه است. ورزشکاران متوقف نمی شوند وکوتاه نمی آیند. در زندگی شرایطی داریم که مردد هستیم و سطح انرژی ما پایین است و این همان زمان برخاستن است. به قضیه با امید نگاه می کنم. با اعتماد به نفس و امید می توان به آن نقطه رسید. مسابقات بین المللی عظیم مثل گلف اتفاق می افتد و ورزشکاران عظیم ژاپنی در کنار دیگران بخوبی فعالیت می نمایند. این رخداد خوب تکرار می گردد و توصیه های علمی مارا مطمئن می نماید که دولت ژاپن و فرمانداری توکیو از المپیک حمایت می نمایند و همگی باید در جهت ایجاد فضای بیشتری برای اعتماد و امید کوشش کنیم و ناامیدی را کنار بگذاریم.

کرستی کاونتری، رئیس کمیسیون ورزشکاران IOC و عضو هیات اجرایی هم گزارشی از فرایند اقدامات صورت گرفته در جهت اصلاح قانون 50 منشور المپیک ارائه کرد و گفت: طرح کمیسیون ورزشکاران در نظرسنجی با مشارکت 185 عضو کمیته ملی المپیک در 41 رشته و با مشارکت 50 درصد جمعیت از بانوان و 49 درصد حاضران انجام شد که برمبنای آن اصلاحاتی با تایید و تصویب هیات اجرایی در قانون 50 منشور صورت خواهدپذیرفت. از جمله این تغییرات نحوه استقرار ورزشکاران در اماکن، دهکده، سکوها، میادین مسابقات، تغییر بعضی از اجزاء سوگند المپیک و پیمان آتش بس IOC مورد بحث و آنالیز قرارگرفته است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 4 خرداد 1400 بروزرسانی: 4 خرداد 1400 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1650

به "اظهارات ما در موضوع واکسن مبنای علمی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اظهارات ما در موضوع واکسن مبنای علمی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید