اعتراض باشگاه پرسپولیس؛ چرا شب قبل از مسابقه داوران را تحت فشار می گذارند؟

به گزارش تور آسیایی ارزان، تهران (پانا) - باشگاه پرسپولیس با انتشار بیانیه ای نسبت به اعمال فشار به داوران آن هم یک شب قبل از مسابقه ابراز نگرانی کرد.

اعتراض باشگاه پرسپولیس؛ چرا شب قبل از مسابقه داوران را تحت فشار می گذارند؟

به گزارش رسانه رسمی باشگاه پرسپولیس، در این بیانیه آمده است: لیگ بیست و یکم در حالی ده هفته خود را پشت سر گذاشته که باز هم طبق روال این سال ها، شاهد ایجاد هجمه و فشارهای بیرونی به داوران از طریق بیانیه ها و مصاحبه های برنامه ریزی شده هستیم. این در شرایطی است که پرسپولیس به گواه کارشناسان برنامه های تلویزیونی، تا این مقطع از فصل بیشترین آسیب را از اشتباهات داوری دیده است. اشتباهاتی که امتیازات مهمی را از پرسپولیس گرفته و دو مورد واضح و برجسته آن، اعلام نشدن خطا روی سیامک نعمتی پیش از به ثمر رسیدن گل تیم آلومینیوم اراک و عدم اعلام خطای هند روی گل دوم هوادار بوده که همین دو تصمیم اشتباه 5 امتیاز را از پرسپولیس گرفته و جدول لیگ را هم دچار تغییر بزرگی کرده است.

با این حال و با وجود ثابت شدن این اشتباهات داوری، باشگاه پرسپولیس هیچگاه به قشر زحمتکش داوران هجمه وارد نکرده و نخواهد کرد چرا که داور هم ممکن است در قضاوت خود اشتباه کند و مهمتر از آن به هیچ عنوان شب قبل از بازی، علیه داورانی که برای بازی انتخاب شده اند فضای منفی ایجاد نکرده تا در روز بازی فرایند قضاوت را به سود خود کند. اینکه باشگاه ذوب آهن روز قبل از بازی خواستار تغییر کمک داور شده یک بدعت بد است که فدراسیون فوتبال باید به آن ورود کرده و از تکرار این اتفاق جلوگیری کند. با این گونه درخواست ها سنگ روی سنگ بند نمی شود و باید شاهد اتفاقات بدتر هم باشیم.

ای کاش دوستان در باشگاه اصفهانی به تبعات این درخواست خود فکر می کردند چرا که اگر فردا هر سوتی به ضرر پرسپولیس زده شود ناخودآگاه همه اذهان به سمت درخواست باشگاه ذوب آهن می رود. باز هم تاکید می کنیم که باشگاه پرسپولیس با رخ دادن 9 اشتباه مسلم داوری، بیشترین ضرر را از اتفاقات داوری دیده و حاضریم این اشتباهات را با سند و ویدئو ثابت کنیم اما باشگاه، احترام به داوران را سرلوحه کارش قرار داده و اجازه نمی دهد فرایند کار آنها تحت تاثیر این اتفاقات خارج از زمین باشد.

از سوی دیگر، حضور رئیس فدراسیون فوتبال در باشگاه رقیب، یکی دو روز مانده به بازی دو تیم و سپس درخواست این باشگاه برای تغییر داور، شائبه های زیادی را در فکر هواداران پرسپولیس ایجاد کرده است. جای سوال دارد که چرا ریاست فدراسیون فوتبال شب قبل از بازی های پرسپولیس به اردوی رقیبان می رود. این اتفاق برای پرسپولیس جنگ روانی ایجاد می کند و حاشیه و تنش به وجود می آورد.

باشگاه پرسپولیس بار دیگر عقیده دارد احترام به داوران و فراهم کردن فضای روانی و امکانات مناسب برای آنها باعث بهبود شرایط داوری در لیگ برتر می شود و در شرایط مساوی، هیچ باشگاهی اجازه تحت فشار قرار دادن داوران و جهت دهی به فضای مسابقه را ندارد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 8 بهمن 1400 بروزرسانی: 8 بهمن 1400 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1961

به "اعتراض باشگاه پرسپولیس؛ چرا شب قبل از مسابقه داوران را تحت فشار می گذارند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراض باشگاه پرسپولیس؛ چرا شب قبل از مسابقه داوران را تحت فشار می گذارند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید