اعلام 5 محدودیت معاملات گواهی حق تقدم تسهیلات مسکن بانک های مسکن و ملی

به گزارش تور آسیایی ارزان، خبرنگاران: فرابورس با صدور اطلاعیه ای 5 محدودیت معاملاتی گواهی حق تقدم تسهیلات مسکن دو بانک مسکن و ملی را خاطرنشان کرد.

اعلام 5 محدودیت معاملات گواهی حق تقدم تسهیلات مسکن بانک های مسکن و ملی

جهت دریافت خدمات اجرای درخت مناسب پشت بام با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

به گزارش تور آسیایی ارزان به نقل از ایبِنا، ناظر بازار فرابورس در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته چهارشنبه 25 دی ماه 98 با صدور یک اطلاعیه رسمی خاطرنشان کرد: با توجه به مصوبه 28 مهر ماه 94 شورای پول و اعتبار، موارد ذیل در مورد اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن بانک مسکن اعمال می گردد.

بر اساس این گزارش، محدودیت زمانی عدم فروش توسط خریداران در تمامی نمادهای معاملاتی اوراق تسهیلات مسکن بانک مسکن به مدت 4 ماه است و محدودیت عدم فروش توسط خریداران اوراق برای نمادهای اوراق گواهی که فقط چهار ماه تا سرانجام معاملات آن در بازار فرابورس باقی مانده، اعمال نمی گردد. به همین دلیل در این مقطع زمانی، نمادهای معاملاتی تسه 9611 و تسه 9612، تسه 9701 و تسه 9702 مشمول محدودیت مذکور نیست.

همچنین در مورد اوراق گواهی صادره بانک مسکن محدودیت ورود سفارش خرید و انجام معامله به میزان حداکثر 160 ورقه برای هر کد معاملاتی در هر جلسه معاملاتی است و متقاضیان خرید باید محدودیت های مذکور را در مورد ورود سفارشات خرید و معاملات اجرا شده رعایت نمایند و تخطی از پیغام ناظر بازار و ورود سفارش یا خرید بیش از سقف مجاز می تواند منجر به ابطال تمامی معاملات و حذف سفارش های ثبت شده و ارجاع موضوع به مرجع رسیدگی به تخلفات گردد.

افزون بر این، اعتبار تمامی اوراق گواهی صادره جهت اخذ تسهیلات تا یک ماه پس از توقف نماد معاملاتی آن در بازار فرابورس است. متقاضیان برای اطلاع از سایر جزئیات می توانند به اطلاعیه های این شرکت مندرج در سایت رسمی فرابورس به نشانی www.ifb.ir مراجعه نمایند.

شرایط حق تقدم تسهیلات مسکن بانک ملی

از سویی دیگر، در بخش دوم اطلاعیه مدیر عملیات بازار فرابورس در مورد نمادهای اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن بانک ملی آمده که اعتبار تمامی اوراق تسهیلات مسکن بانک ملی تملی برای نقل و انتقال خرید و فروش در بازار فرابورس از روز 15 ماه ذکر شده در توضیح نماد به مدت 2 سال تقویمی است.

در همین حال، اعتبار تمامی اوراق گواهی صادره برای اخذ تسهیلات تا یک ماه پس از توقف نماد معاملاتی آن در بازار فرابورس است و محدودیت حجمی هر سفارش خرید حداکثر تعداد اوراق بهادار در هر سفارش برای نماد معاملاتی اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن بانک ملی به تعداد 240 ورقه معین شده است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 1 اسفند 1398 بروزرسانی: 1 اسفند 1398 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 677

به "اعلام 5 محدودیت معاملات گواهی حق تقدم تسهیلات مسکن بانک های مسکن و ملی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام 5 محدودیت معاملات گواهی حق تقدم تسهیلات مسکن بانک های مسکن و ملی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید