امکان مذاکره عربستان و ایران وجود دارد

به گزارش تور آسیایی ارزان، رئیس پیشین سازمان اطلاعات عربستان ضمن مطرح کردن بعضی ادعا ها علیه کشورمان درباره حمله علیه آرامکو، گفت که امکان مذاکره میان دو کشور وجود دارد.

امکان مذاکره عربستان و ایران وجود دارد

به گزارش گروه بین الملل تور آسیایی ارزان، ترکی الفیصل، رئیس پیشین سازمان اطلاعات عربستان سعودی در مصاحبه با شبکه سی. ان. ان درباره اعزام گروه جدیدی از نیرو های آمریکایی از سوی پنتاگون به عربستان با طرح ادعایی علیه ایران گفت: این اعزام در شرایط جنگی صورت نمی گیرد و ادامه مشارکت راهبردی میان آمریکا و عربستان سعودی به منظور ایستادگی در کنار یکدیگر در مواقع لازم و به وضوح، پس از حمله صورت گرفته به مجموعه پالایگشاهی آرامکو توسط ایران است.

الفیصل در شرح این که چگونه افزایش نیرو های نظامی در عربستان سعودی می تواند با پیغام ریاض مبنی بر کاهش تنش با ایران همخوانی دارد، گفت: ایرانی ها باید قضاوت بهتری در این باره داشته باشند. اگر به دنبال دردسر هستند، عربستان سعودی و متحدانش آماده آن هستند. اگر می خواهند جلو آمده و شریکی سازنده در زمینه دستیابی به صلح و امنیت نه تنها در خلیج فارس بلکه در مناطق اطراف ما باشند، جای مذاکره وجود دارد.

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا ریاض مذاکراتی غیرعلنی با ایران دارد و یا این که آیا ریاض در این مقطع باید در راستای میانجیگری روابطش با ایران فعالیت کند، تشریح کرد: من درباره تعامل های غیرعلنی با ایران اطلاعی ندارم. از دیدگاه ما، حسن نیتمان پیداست، اما هیچ نشانه حسن نیتی از سوی ایران وجود ندارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 458

به "امکان مذاکره عربستان و ایران وجود دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکان مذاکره عربستان و ایران وجود دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید