انتشار فراخوان چهاردهمین جشنوارۀ ملی موسیقی جوان

به گزارش تور آسیایی ارزان، ستاد برگزاری جشنواره ملی موسیقی جوان فرخوان شرکت هنرمندان در چهاردهمین دوره این رویداد موسیقایی را منتشر کرد.

انتشار فراخوان چهاردهمین جشنوارۀ ملی موسیقی جوان

به گزارش گروه فرهنگی تور آسیایی ارزان، ستاد برگزاری جشنواره ملی موسیقی جوان فرخوان شرکت هنرمندان در چهاردهمین دوره این رویداد موسیقایی را منتشر کرد. این دوره از جشنواره با دبیری هومان اسعدی و مشارکت گستردۀ استادان موسیقی کشور توسط انجمن موسیقی ایران با همکاری بنیاد رودکی و با حمایت دفتر موسیقی و معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سه بخش موسیقی دستگاهی ایران، موسیقی کلاسیک، و موسیقی نواحی ایران برگزار می شود.

در بخش موسیقی دستگاهی ایران خوانندگان و نوازندگان ساز های تار، تنبک، دف، سنتور، سه تار، عود، قانون، کمانچه، نی؛ در بخش موسیقی کلاسیک نوازندگان ساز های اُبوا، پیانو، ترومبون، ترومپت، فلوت، کلارینت، کنترباس، گیتار، ویلن، ویلنسل، ویولا، هورن؛ و در بخش موسیقی نواحی ایران خوانندگان و نوازندگان ساز های زهی، بادی و کوبه ای از مناطق مختلف کشور به رقابت خواهند پرداخت. همچنین، در حوزۀ موسیقی دستگاهی، بخشی برای حفظ کل ردیف موسیقی ایرانی و بخشی نیز با عنوان بخش ویژۀ موسیقی دستگاهی: آفرینش در تکنوازی در نظر گرفته شده است.

این جشنواره در قالب سه گروه سنی الف (15 تا 18 سال، متولدین سال های 1381 تا 1384)، ب (19 تا 23 سال، متولدین سال های 1376 تا 1380) و ج (24 تا 29 سال، متولدین سال های 1370 تا 1375) برگزار می شود. متقاضیانی که سن آن ها از 15 سال کمتر است نیز، در صورت آمادگی و تمایل، می توانند آثار خود را برای بررسی در گروه الف ارسال کنند.

جشنوارۀ ملی موسیقی جوان در دو مرحله برگزار خواهد شد. در مرحلۀ اول باید رپرتوارِ معین شده برای هر بخش به صورت ویدئویی ضبط و در موعد مقرر (حداکثر تا 1399/2/31)، همراه با فُرم ثبت نام و مدارکِ مندرج در فراخوان، به صورت الکترونیکی در سایت انجمن موسیقی ایران در بخش بانک اطلاعات موسیقی کشور (بامک) به نشانی https://nay.ir/bamak بارگذاری شود.

پذیرش آثار در سامانۀ بامک از 16 فروردین تا 31 اردیبهشت ماه سال 1399 فعال خواهد بود. پس از بررسی و ارزیابی آثار ارسالی، توسط هیات های داوری، از منتخبین برای شرکت در مرحلۀ نهایی و اجرای صحنه ای در جشنواره (از اواخر تیر تا اواخر مرداد 1399، در تهران) دعوت به عمل خواهد آمد. هر گونه تغییر احتمالی در زمان و نحوۀ برگزاری مرحلۀ نهایی جشنواره از طریق سایت رسمی انجمن موسیقی ایران اطلاع رسانی خواهد شد.

برای اطلاع از جزییات این دوره اینجا را کلیک کنید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 870

به "انتشار فراخوان چهاردهمین جشنوارۀ ملی موسیقی جوان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار فراخوان چهاردهمین جشنوارۀ ملی موسیقی جوان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید