انتقاد پوتین از مواضع ترکیه در مناقشه قره باغ

به گزارش تور آسیایی ارزان، ایرنا نوشت: ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه با بیان اینکه مسکو خواستار حل و فصل سیاسی مناقشه قره باغ است گفت: موضع روسیه و ترکیه در قفقاز جنوبی همخوانی ندارد.

انتقاد پوتین از مواضع ترکیه در مناقشه قره باغ

جهت دریافت خدمات ویلا طراحی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

پوتین عصر پنجشنبه در نشستی در باشگاه سیاسی والدای در شهر مسکو اضافه نمود: روسیه بیش از هر کشور دیگری به حل و فصل درگیری قره باغ علاقه مند است.

وی با بیان اینکه موضع روسیه و ترکیه همیشه مطابقت نمی کند که شرایط منطقه قفقاز جنوبی از آن جمله است، اظهار کرد: اما اگر مذاکرات درباره قره باغ در طول 30 سال نتیجه نمی دهد به این معنی نیست که باید شروع به تیراندازی کرد و ما خواهان حل و فصل سیاسی این مساله هستیم.

وی درباره موضع ترکیه در مساله قره باغ گفت: این موضع مستمر رئیس جمهوری ترکیه است و او الحاق کریمه به روسیه را نمی پذیرد و استقلال منطقه قره باغ را هم قبول ندارد.

پوتین با طرح این سوال که ما چکار باید بکنیم؟ گفت: باید با همه طرف ها همکاری کرد و صبر و تحمل پیشه کرد که در زمان حاضر همین کار را می کنیم. باید به همه اثبات کنیم که موضع ما درست است و ما از آن دفاع خواهیم کرد.

رئیس جمهوری روسیه گفت: در مواردی که مواضع و روینمودهای ما مطابقت نمی کند باید راه چاره بینابینی جستجو کرد.

وی اضافه نمود: به عنوان مثال من معتقدم که در شرایط قفقاز جنوبی موضع ما (روسیه و ترکیه) با یکدیگر مطابقت نمی کند زیرا که ما بر این باوریم که حل مسائل مورد اختلاف از این نوع (مناقشه قره باغ) نباید با یاری زور صورت گیرد و از سلاح نباید استفاده کرد بلکه در جهت دیپلماتیک و پشت میز مذاکره حل و فصل گردد.

پوتین اظهار داشت: البته می توان گفت که در طول 30 سال که مذاکرات جریان دارد هیچ نتیجه ای گرفته نشده است. اما به عقیده من این به معنی شروع تیراندازی به سوی یکدیگر نیست.

پوتین خواهان بازنگری دنیای از آب و هوا تا اینترنت شد

ولادیمیر پوتین رییس جمهوری خواهان کنار گذاشتن مصرف بیش از حد به خاطر حفظ محیط زیست، توافق در خصوص اقدامات اعتماد سازی بین کشورها در فضای مجازی و دمیدن روح در دیپلماسی چندجانبه شد.

وی گفت: همه گیری کرونا باعث می گردد که فکر کنیم دنیا نه فقط در آستانه و تغییرات اساسی قرار گرفته است بلکه دنیا در حال شکل گیری عمیق و شدید است.

پوتین توضیح داد: بعید به نظر می رسد که ایالات متحده مدعی وقعیت استثنایی باشد و چین و آلمان به سمت ابرقدرتی پیش می فرایند.

رییس جمهوری روسیه با بیان اینکه مسکو قصد افول ندارد، به کنایه اضافه نمود: روسیه می تواند در خاکسپاری آنهایی که سقوط تدریجی او را پیشگویی می نمایند، شرکت کند و سرما بخورد!

پوتین خواهان آن شد که از شیوع همه گیر کرونا به عنوان نقطه عطف استفاده گردد تا اینکه در خصوص آنچه که در دنیا رخ می دهد بازنگری گردد.

وی اضافه نمود: به این صورت که از مصرف گرایی بیش از حد اندازه برای حفظ محیط زیست خودداری نمایند و در خصوص تدابیر اعتماد سازی بین کشورها در عرصه فضای سایبری توافق نموده و به دیپلماسی چند جانبه ای حیات تازه بخشند.

رییس جمهوری روسیه گفت: ما باید در خصوص اینکه شیوع همه گیر کرونا بر حال و آینده بشریت تاثیر می گذارد، بطور عمیق تامل و فکر کنیم.

پوتین اظهار داشت: ما از ابتدای شیوع کرونا در روسیه، زندگی و امنیت مردم را به عنوان ارزش اصلی مشخص کردیم. این یک انتخاب آگاهانه بود که باتوجه به سنت های فرهنگی و روحانی ملت ما و تاریخ سخت و حتی دراماتیک آن صورت گرفت.

وی با اشاره به کاهش شدید جمعیت روسیه در قرن بیستم گفت: ما راه دیگری جز مبارزه و کوشش برای حفظ زندگی هر نفر و سرنوشت هر خانواده در روسیه نداشتیم.

رئیس جمهوری روسیه گفت: مبارزه با تهدید ویروس کرونا نشان داد که فقط دولت های توانمند می توانند در شرایط بحرانی بطور موثر اقدام نمایند. شاید در آینده شکلی از یک سازمان یا جامعه جایگزین نقش دولت گردد اما امروز نقش دولت بسیار مهم است.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 16 آبان 1399 بروزرسانی: 16 آبان 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1261

به "انتقاد پوتین از مواضع ترکیه در مناقشه قره باغ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد پوتین از مواضع ترکیه در مناقشه قره باغ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید