انتقاد چاووش اوغلو از سازمان ملل و اتحادیه اروپا

وزیر امور خارجه ترکیه بر این باور است که بعضی نهادهای بین المللی از روند تحولات جهانی عقب مانده اند.

انتقاد چاووش اوغلو از سازمان ملل و اتحادیه اروپا

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از شبکه تلویزیونی سی.ان.ان ترک٬ مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه دیروز در آنالیای آنتالیا و در جمع مسئولین و ورزشکاران گفت: در دنیا سیاست٬ چیزی به نام دوست دائمی و دشمن دائمی وجود ندارد و باید کوشش کرد تا با سیاست خارجی انسان محور٬ بر شمار دوستان اضافه نموده و از شمار دشمنان کاست. ما می توانیم همه بحران ها را مدیریت کنیم و در بسیاری از مسائل منطقه ای و دنیای نیز نقش میانجی را ایفا کنیم.

چاووش اوغلو در ادامه اضافه نمود: ما شاهد تغییر و تحولات شتابان و مهمی در دنیا هستیم، اما متاسفانه بعضی از نهادهای بین المللی همچون سازمان ملل٬ اتحادیه اروپا و شورای اروپا از این تغییر و تحولات مهم عقب مانده اند.

وزیر امور خارجه ترکیه اضافه نمود: در سال 2023 میلادی باید درآمد ترکیه از محل توریسم به 50 میلیارد دلار برسد و هر سال 50 میلیون نفر گردشگر به کشور ما سفر نمایند و در فاز بعدی به سوی هدف پذیرایی از 70 میلبیون گردشگر و به دست آوردن درآمد 70 میلیارد دلاری حرکت کنیم.

چاووش اوغلو در خاتمه به درگیری لفظی خود با یکی از نمایندگان مجلس فرانسه اشاره نمود که چندی پیش در آنتالیا و در نشست ناتو با او دچار تنش و دعوا شد و گفت: بعضی کشورها عادت دارند که خود را مانند ارباب ببینند و همه را نصیحت نمایند و هیچگاه کسی چیزی علیه آنها نگوید. آنها عادت ندارند سخن مخالف بشنوند، اما ما آنها را عادت خواهیم داد و باید عادت نمایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: بروزرسانی: 29 تیر 1398 شناسه مطلب: 125

به "انتقاد چاووش اوغلو از سازمان ملل و اتحادیه اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد چاووش اوغلو از سازمان ملل و اتحادیه اروپا"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید