انتقال نفت خام از خلیج فارس به منطقه جاسک تا سال 99

مدیرعامل شرکت متن گفت: در سال 1399 شاهد انتقال نفت خام به مخازن ذخیره سازی پایانه نفتی جاسک و آماده بودن شرایط صادرات نفت از شرق تنگه هرمز خواهیم بود.

انتقال نفت خام از خلیج فارس به منطقه جاسک تا سال 99

به گزارش گروه مالی خبرنگاران تورج دهقان مدیر عامل شرکت مهندسی و توسعه نفت صبح امروز در مراسم امضای قرارداد ساخت و تامین الکتروپمپ های طرح انتقال نفت از گوره به جاسک با اشاره به طرح عظیم انتقال نفت خام از منطقه گوره به منطقه جاسک گفت: در آنجا قرار است یک انتهاه نفتی جدید احداث گردد که این طرح، طرحی بسیار مهم و استراتژیک است به طوری که قرار است یک هزار کیلومتر خط لوله 42 اینچ، 5 ایستگاه پمپاژ، 2 ایستگاه دریافت و ارسال و ایستگاه اندازه گیری و همچنین تاسیسات ذخیره سازی نفت خام که در فاز اول به میزان مجموع 10 میلیون بشکه خواهد بود احداث گردد.

وی اضافه نمود: مجموع برآورد اجرای این طرح ملی یک میلیارد و 800 میلیون دلار به علاوه 350 میلیارد تومان است که این پروژه در بخش های مختلف هم اکنون در حال اجرا است.

دهقان با بیان اینکه طبق برآورد های انجام شده در انتها سال 1399 شاهد انتقال نفت خام به مخازن ذخیره سازی انتهاه نفتی جاسک و آماده بودن شرایط صادرات نفت از شرق تنگه هرمز خواهیم بود گفت: این پروژه ملی در بخش تامین لوله با توجه به محدودیت های بین المللی با وقفه هایی همراه شده بود.

به گفته این مقام مسئول درنهایت تصمیم گرفته شد با توجه به توان داخلی و با استفاده از ظرفیت های فراوریکنندگان داخلی، لوله مورد احتیاج این پروژه از فراوریات داخلی تامین گردد و با توجه به برطرف نگرانی در این بخش، طی ماه های آینده شاهد افزایش سرعت اجرای این طرح خواهیم بود.

مدیر عامل شرکت مهندسی و توسعه نفت ادامه داد: تامین الکتروپمپ های اصلی این پروژه که هر کدام 2.5 مگاواتی هستند با استفاده از ظرفیت فراوریکنندگان داخلی صورت می گیرد که با قراردادی که به امروز به امضا رسید 50 الکتروپمپ 2.5 مگاواتی فراوری داخل در این پروژه نصب می گردد.

وی توضیح داد: این برای اولین بار است که برای فراوری پمپ های 2.5 مگاواتی به سازندگان داخلی اعتماد شده و امیدواریم شاهد تامین این الکتروپمپ ها با کیفیت مطلوب و در زمان مناسب توسط این 3 شرکت داخلی که امروز با آن ها قرارداد به امضا رسید باشیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: بروزرسانی: 17 آبان 1398 شناسه مطلب: 416

به "انتقال نفت خام از خلیج فارس به منطقه جاسک تا سال 99" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقال نفت خام از خلیج فارس به منطقه جاسک تا سال 99"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید