برخورد یک کامیون به چند خودرو در آلمان با انگیزه احتمالاً تروریستی

به گزارش تور آسیایی ارزان، رسانه های آلمانی از برخورد یک کامیون با چند خودرو در شهر لیمبورگ آلمان خبر داده اند که مقامات امنیتی این کشور از احتمال تروریستی بودن آن سخن گفته اند.

برخورد یک کامیون به چند خودرو در آلمان با انگیزه احتمالاً تروریستی

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه تاگس اشپیگل آلمان بعد از برخورد یک کامیون با تعدادی خودرو در یکی از شهرهای ایالت هسن آلمان که منجر به مصدومیت تعداد زیادی از شهروندان آلمانی شد مقامات امنیتی این کشور از احتمال تروریستی بودن این اقدام خبر داده اند.

به نوشته رسانه های آلمانی یک مرد عصر روز گذشته با یک کامیون دزدیده شده به چندین خودرو که پشت چراغ قرمز ایستاده بودند برخورد کرد. این حادثه که از احتمال تروریستی بودن آن خبر داده شده است در شهر لیمبورگ آلمان رخ داده است.

دادستان عمومی فرانکفورت و دفتر تحقیقات جنایی ایالتی مشغول تحقیقات در این باره هستند. یک سخنگوی دادستانی کل فدرال آلمان از احتمال تروریستی بودن این حادثه سخن گفته است.

به نوشته روزنامه تاگس اشپیگل حدود 9 نفر در این حادثه مصدوم شدند که مظنون ترور هم جزو آن ها بوده است. راننده کامیون یک پناهنده سوری بوده که در نوامبر سال 2015 به آلمان سفر نموده است. محافل امنیتی آلمان اعلام نموده اند که وی هیچ پاسپورتی نداشته و تنها دارای گواهینامه رانندگی بوده است.

این حادثه کمتر از یک هفته پس از آن رخ داد که یک نیروی پلیس فرانسه با حمله به مقر پلیس در پاریس، چندین همکار خود را با چاقو مضروب کرد. در آن حمله، چهار نیروی پلیس به علاوه فرد مهاجم کشته شدند. پلیس فرانسه بعداً خاطرنشان کرد مهاجم اخیراً گرایشات افراط گرایانه پیدا نموده بود و در خانه او نیز پرچم و اعلامیه های داعش پیدا شده است.

پیش از این سرویس های اطلاعاتی غربی هشدار داده بودند که با بازگشت اعضای اروپایی گروه های تروریستی از سوریه و عراق، محتمل است حملات در شهرهای اروپایی بار دیگر اوج بگیرد. بنا بر آمار رسمی کمیسیون اروپا تنها طی 2011 تا 2016، بیش از 40 هزار شهروند اروپایی به داعش پیوسته اند که بسیاری از آن ها همچنان از این گروه تبعیت می نمایند و ممکن هم هست که به اروپا بازگشته باشند.

پلیس آلمان از احتمال روانی بودن راننده کامیون هم خبر داده است. بعضی شاهدان اعلام نموده اند که راننده کامیون هنگام برخورد با خودروها نام الله و بعضی شعارهای افراط گرایانه را به زبان آورده است.

این حادثه یادآوری نماینده حمله تروریستی با یک کامیون به بازارچه کریسمسی در برلین در سال 2016 است که در آن 11 نفر کشته شدند. در همان سال حمله تروریستی دیگری در شهر نیس فرانسه با 86 کشته به وقوع پیوست.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 19 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 327

به "برخورد یک کامیون به چند خودرو در آلمان با انگیزه احتمالاً تروریستی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برخورد یک کامیون به چند خودرو در آلمان با انگیزه احتمالاً تروریستی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید