برگزاری مسابقات ورزشی با حضور تماشاگر منوط به تایید وزارت بهداشت، تشکیل کمیته اضطرار آلودگی هوا

به گزارش تور آسیایی ارزان، استاندار تهران برگزاری مسابقات ورزشی با حضور تماشاگر را منوط به تایید وزارت بهداشت خواند و بعلاوه بااشاره به آلودگی هوا گفت: با توجه به عبور شاخص کیفیت هوای تهران از عدد 150 کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران امشب تشکیل جلسه خواهد داد.

برگزاری مسابقات ورزشی با حضور تماشاگر منوط به تایید وزارت بهداشت، تشکیل کمیته اضطرار آلودگی هوا

به گزارش خبرنگاران، محسن منصوری در انتها جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران با حضور در جمع خبرنگاران در مورد برگزاری مسابقات ورزشی با حضور تماشاگران، گفت: هفته گذشته یکی از مسابقات ورزشی با حضور تماشاگر برگزار گردید. استانداری تهران صرفا تامین امنیت در برگزاری این مسابقات را بر عهده دارد. بی تردید در حوزه شیوع کرونا ویروس باید مراقبت های بیشتری صورت گیرد. تصمیم ستاد کرونا استان تهران این است که مسابقات با حضور تماشاگر تنها با تایید مکتوب وزارت بهداشت برگزار گردد و تا این امر محقق نگردد ما مجوزی را نخواهیم داد.

وی اضافه نمود: بی تردید کارشناس موضوع وزارت بهداشت است و باید برای حضور تماشاگران تایید مکتوب بدهد. به این ترتیب تنها زمانی امکان برگزاری مسابقات با حضور تماشاگر وجود دارد که وزارت ورزش درخواست مکتوب برای حضور تماشاگر را بدهد و وزارت بهداشت نیز با حضور تماشاگران موافقت نموده باشد. در چنین شرایطی ما زمینه لازم را برای برگزاری فراهم خواهیم کرد.

استاندار تهران در پاسخ به سوالی درباره بعضی گزارش ها از ابتلای دانش آموزان به کرونا، گفت: در سطح استان تهران حدود 94 درصد مدارس استاندارد بازگشایی را کسب کردند اما این به این معنی نیست که 94 درصد مدارس بازگشایی شده اند. بلکه با توجه به تدابیر اتخاذ شده برای حضور داوطلبانه، حدود 25 درصد در مدارس حضور پیدا کردند. در بازگشایی مدارس بعضی موارد دیده شده اما نگران کننده نبوده است.

وی در مورد آلودگی هوای تهران و عبور شاخص کیفیت هوای تهران از عدد 150 نیز گفت: طبق دستورالعمل وقتی شاخص بالای 150 می رود در این شرایط جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران تشکیل و اعمال محدودیت هایی برای صنایع آلاینده و خودروهای آلاینده انجام می گردد. به این ترتیب امشب این جلسه را خواهیم داشت و نتایج آن را اعلام می کنیم.

استاندار تهران تاکید نمود: حتی یک مورد گزارش از مازوت سوزی در تهران نداریم. البته برخورد با مازوت سوزی با محیط زیست است و تنها در نقاطی که با تهران فاصله دارند و روی هوای تهران تاثیرگذار نیست مجوز باید از محیط زیست دریافت گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 دی 1400 بروزرسانی: 21 دی 1400 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1942

به "برگزاری مسابقات ورزشی با حضور تماشاگر منوط به تایید وزارت بهداشت، تشکیل کمیته اضطرار آلودگی هوا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری مسابقات ورزشی با حضور تماشاگر منوط به تایید وزارت بهداشت، تشکیل کمیته اضطرار آلودگی هوا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید