بلومبرگ معادلات را در انتخابات 2020 تغییر می دهد؟

به گزارش تور آسیایی ارزان، ایرنا نوشت: نشریه فارن پالیسی روز یکشنبه در مطلبی با موضوع انتخابات 2020 آمریکا نوشت: ورود مایکل بلومبرگ میلیاردر معروف به انتخابات ریاست جمهوری می تواند تنش های مداوم در مورد نقش میلیاردرها در سیاست ایالات متحده را بیشتر کند و احتمالا انتخابات بعدی آمریکا، نبردی میان میلیاردرها خواهد بود.

بلومبرگ معادلات را در انتخابات 2020 تغییر می دهد؟

فارن پالیسی در نوشتاری با عنوان مایکل بلومبرگ آماده می شود تا رقابت های ریاست جمهوری 2020 را تکان دهد به قلم آدری ویلسون و بنیامین سولووی افزود: روزنامه نیویورک تایمز روز پنج شنبه گزارش داد که مایکل آر بلومبرگ شهردار پیشین و میلیاردر نیویورک و یکی از ثروتمندترین افراد جهان، در حال آماده سازی برای ورود به رقابت های نامزدی ریاست جمهوری 2020 به عنوان یک دموکرات است. وی حتی شروع به برقراری ارتباط با دموکراتهای برجسته کرده، هرچند هنوز نامزدی خود را به طور رسمی اعلام نکرده است.

بلومبرگ گفت: من درباره افرادی که با آنها وارد این رقابت ها می شوم، شرایطی دارم و در خصوص قول هایی که نامزدها می دهند و نمی توانند برآورده کنند و تمایل آنها برای اعتراف به آنچه ممکن است و نیست حرف هایی دارم.

بلومبرگ غالباً به عنوان میانه رو و محافظه کار مالی با دیدگاه های لیبرال در خصوص کنترل اسلحه و مجموعه ای از موضوعات اجتماعی توصیف می شود. وی ابتدا در سال 2002 به عنوان شهردار نیویورک سیتی خود را جمهوری خواه معرفی کرد اما در دوره دوم خود را یک کاندید مستقل ابراز کرد. وی تا سال 2013 به عنوان شهردار نیویورک خدمت کرد.

اما جایگاه بلومبرگ در سیاست خارجی کجاست؟ بعنوان شهردار نیویورک که بر بسیاری از کشورها از نظر جمعیت، ثروت و منابع پیشی گرفته، بلومبرگ پس از حادثه 11 سپتامبر بر روی طیف وسیعی از موضوعات بین المللی از تجارت گرفته تا ضد تروریسم فعالیت کرد.

توماس مینی از تور آسیایی ارزان فارن پالیسی در مقاله ای در خصوص بلومبرگ گفت: همه چیز درباره تجربه بلومبرگ به عنوان یک مدیر اجرایی مالی و رسانه ای نشان می دهد که وی به عنوان رئیس جمهوری به مراتب بیشتر نگران بازارهای بین المللی خواهد بود تا برنامه قدرت آمریکایی.

اما سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که آیا انتخابات بعدی نبرد میلیاردرها است؟ هرچند نامزدی بلومبرگ هنوز کاملا روشن نیست و حضور وی می تواند نتایج انتخابات را زیر سوال ببرد اما کاندیداتوری وی احتمالا تنش های مداوم در خصوص نقش میلیاردرها در سیاست ایالات متحده را بیشتر می کند.

به گزارش ایرنا، نشریه فوربس و بلومبرگ یاد اوری کرده اند، دونالد ترامپ که یک میلیاردر است و در سال 2016 هم بخشی از اعتبار خود را در انتخابات ریاست جمهوری مرهون تجارتش بود. در مقابل جو بایدن معاون رئیس جمهوری پیشین که بلومبرگ باید بر سر کاندیداتوری دموکرات ها با او رقابت کند، زمانی فقیرترین عضو مجلس سنا بود.

اما باید تاکید کرد بلومبرگ تنها میلیاردری نیست که قرار است با ترامپ روبرو شود. هوارد شولتز بنیانگذار استارباکس اوایل امسال تلاش کرد تا یک کارزار انتخاباتی انجام دهد اما پس از عدم جلب حمایت زیاد، کنار کشید و تام استیر ، میلیاردر دیگر در ماه ژوئیه وارد رقابت ها شد اما در نظرسنجی با کمتر از 1 درصد آرا مورد استقبال قرار گرفت.

310310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 12 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 549

به "بلومبرگ معادلات را در انتخابات 2020 تغییر می دهد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلومبرگ معادلات را در انتخابات 2020 تغییر می دهد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید