ترامپ جانشین ریچارد اسپنسر را معرفی کرد

به گزارش تور آسیایی ارزان، ایسنا نوشت: در پی اقدام وزیر دفاع آمریکا در اخراج مقام ارشد غیرنظامی نیروی دریایی این کشور، دونالد ترامپ جانشین وی را معرفی کرد.

ترامپ جانشین ریچارد اسپنسر را معرفی کرد

پایگاه هیل، مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا اقدام به اخراج ریچارد اسپنسر، مقام ارشد غیرنظامی نیروی دریایی در ارتباط با پرونده یک کماندوی این نیرو که به علت ارتکاب تخلفاتی در عراق محکوم شده و بعدا مورد عفو ریاست جمهوری نهاده شد، نموده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در پی اخراج اسپنسر، در توئیتی اظهار داشت، کنت برَتوِیت، فرستاده فعلی آمریکا به نروژ و از دریاداران بازنشسته نیروی دریایی را به عنوان جانشین اسپنر در این سمت معرفی می نماید.

ترامپ در این توئیت نوشت:کنت وظیفه اش را به شکلی برجسته انجام خواهد داد.

مارک اسپر هم چند ساعت قبل از آن از معرفی کنت برتویت به عنوان مقام ارشد غیرنظامی جدید نیروی دریایی به جای اسپنسر خبر داده بود.

ادوارد گلگر، یک سرباز نیروی دریایی آمریکا است که متهم به ارتکاب جرایم جنگی در سال 2017 شده و تنزل درجه پیدا کرد.

یک سخنگوی پنتاگون در بیانیه ای اعلام نموده بود، اسپنسر به صورت خصوصی و بدون آن که به مارک اسپر از قبل خبر داده باشد، به کاخ سفید پیشنهاد داده بود گلگر اجازه بازنشسته شدن با درجه فعلی اش و بدون از دست دادن صندلی خود به عنوان یک کماندوی ویژه نیروی دریایی را پیدا کند.

اسپر و ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا چند روز پیش بعد از آنکه دونالد ترامپ پیشنهاد خصوصی اسپنسر به کاخ سفید را افشا کرد، از مطرح شدن این پیشنهاد آگاه شدند.

اسپنسر در بیانیه خود برای اعلام استعفایش، اشاره ای به پرونده گلگر به عنوان دلیل استعفای خود نکرد اما صرفا گفت دیگر تفاهمی با فرمانده کل قوا ندارد.

ترامپ چند وقت پیش در پرونده های چند نظامی محکوم شده آمریکایی به اتهام جنایات جنگی مداخله و آنها را مورد عفو قرار داد.

ترامپ ابتدا متیو گلستاین را که سال آینده میلادی قرار بود به اتهام قتل محاکمه گردد به همراه کلینت لورنس که در سال 2013 از بابت قتل دو مرد غیرمسلح در افغانستان محکوم شناخته شده بود مورد عفو قرار داد و در ادامه ادوارد گلگر را بعد از تبرئه شدن از بابت اتهام قتل و پس از آنکه که تنزل درجه یافته بود به درجه قبلی خود به عنوان کماندوی نیروی ویژه بازگرداند.

گلگر بعد از آن درگیر این پرونده شد که با جسد یک شبه نظامی کشته شده در جریان ماموریت استقرارش در سال 2017 در عراق عکس انداخت و در این پرونده به سبب با چاقو کشتن این اسیر دست بسته، با اتهام قتل روبرو اما بعدا از این اتهام تبرئه شد.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 22 دی 1398 بروزرسانی: 22 دی 1398 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 567

به "ترامپ جانشین ریچارد اسپنسر را معرفی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ جانشین ریچارد اسپنسر را معرفی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید