تشریح سازمان وکالت ائمه به وسیله سفیر دوازدهم

به گزارش تور آسیایی ارزان، به گزارش خبرنگار خبرنگاران در قم، سازمان وکالت، شبکه ارتباطی شیعیان خاص با امام معصوم (ع) بوده که از زمان امام صادق (ع) شکل گرفته و تا سرانجام غیبت صغری ادامه داشته است. این سازمان به علت خفقان و سرکوب شدید خلفای بنی العباس علیه شیعیان و علویان، فعالیت پنهانی داشته و در پیشبرد اهداف ائمه و حفظ و حراست عقاید شیعه نقش بسزایی ایفا نموده است.

تشریح سازمان وکالت ائمه به وسیله سفیر دوازدهم

زینب امامی نیا با پرداختن به سازمان وکالت و با موضوع نوجوانی به نام رضاداد، به اتفاقات و حوادث سال های آخر امامت امام حسن عسکری (ع) می پردازد.

رضاداد، پسر نوجوانی است که برای رساندن وجوهات و امانات مردم به امام حسن عسکری (ع) و نیز در پی یافتن خبری از پدر گمشده اش که از وکلای امام بوده، راه سفر از قم به سامرا را پیش می گیرد. رضاداد و همراهانش وقتی به سامرا می رسند که امام حسن عسکری (ع) به شهادت رسیده و آنان سرگشته و حیران در پی جانشین امام و امام زمان خویش می گردند.

این کتاب با قلمی روان و ماجراهایی مجذوب کننده در قالب رمان، نوجوانان را با فضای سراسر اختناق و ظلم و جور خلفا نسبت به امام (ع) و یارانش آشنا می سازد و مخاطب را با حال و هوای پادگان نظامی سامرا و تدابیر شدید امنیتی نسبت به امام حسن عسکری (ع)، ارتباط شیعیان با امام (ع) به وسیله مکاتبات و توقیعات وکلا و شروع امامت حضرت حجت عجل الله همراه می سازد.

بریده ای از کتاب:

رضا هم دست به کمر طول عرض کوچه را می پیمود و با خودش حرف می زد و حرف هایی را که باید به جانشین امام می گفت، با خودش تکرار می کرد. برای لحظه ایی مکث کرد. انگار که چیزی یادش بیاید سری تکان داد و بعد پیش امان رفت و از او خواست که منتظرش بماند تا او به جایی برود و برگردد. رضاداد راستا راهی را که آمده بود و در آن راستا مردی لنگان و بیچاره را دیده بود رفت به امید اینکه مرد سلیمان باشد. تمام کوچه هایی که به منزل امام منتهی می شد را گشت. اثری از سلیمان یا همان مرد بیچاره نبود. برگشت. هنوز به کوچه جعفر نرسیده بود که مردی با هیکلی درشت و محاسنی جو گندمی راه رضاداد را سد کرد. رنگ از چهره رضاداد پرید. بدنش سرد شد. مثل تکه ایی یخ که روی آب شناور است. احساس بی وزنی می کرد و ...

سفیر دوازدهم در 190 صفحه و با قیمت 38 هزار تومان در انتشارات کتاب جمکران چاپ و منتشر شده است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 17 آبان 1400 بروزرسانی: 17 آبان 1400 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1875

به "تشریح سازمان وکالت ائمه به وسیله سفیر دوازدهم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشریح سازمان وکالت ائمه به وسیله سفیر دوازدهم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید