توضیحات وزارت خارجه درباره شرایط ایرانیان مقیم شهر ووهان چین

به گزارش تور آسیایی ارزان، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در مورد آخرین شرایط هم میهنان مقیم در شهر ووهان چین (کانون انتشار ویروس کرونا) توضیحاتی را ارائه کرد.

توضیحات وزارت خارجه درباره شرایط ایرانیان مقیم شهر ووهان چین

با تور چین پاییز 99 سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

به گزارش حوزه سیاست خارجی تور آسیایی ارزان، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در پاسخ به پرسش تور آسیایی ارزان در مورد آخرین شرایط هم میهنان مقیم در شهر ووهان چین (کانون انتشار ویروس کرونا) گفت: همانگونه که در توضیحات قبلی اشاره شد، وزارت امور خارجه با مشاهده اولین اخبار از انتشار ویروس کرونا، کوشش شبانه روزی برای مدیریت ابعاد مختلف موضوع و یاری به هموطنان مقیم مناطق آلوده در چین را شروع کرد.

موسوی اضافه نمود: مکاتبه و هماهنگی های مستمری با نهادهای داخلی برای پیش بینی مراقبت های بهداشتی اجرا شده و سفارت کشورمان در چین نیز تدابیر لازم را اتخاذ و در مواردی هم با مشورت تشکل های ایرانیان مقیم اقداماتی اجرا شده و یا در حال پیگیری و انجام است.

سخنگوی وزارت امور خارجه در ادامه گفت: در شهر ووهان که کانون انتشار ویروس است، سفارت کشورمان از اولین ساعات، ارتباط مستمری با دانشجویان ایرانی برقرار نموده است. اولین هدف، خارج کردن دانشجویان و هموطنان عزیز مقیم از این شهر بوده که راه کارهای مختلف زمینی و سپس هوایی پیگیری شده لیکن عملیاتی شدن آن مستلزم موافقت دولت چین بر اساس مقررات بهداشتی و بین المللی برای پیشگیری از انتشار این ویروس در سایر کشورها است که ضروری است با رعایت شرایط گفته شده انجام گردد.

موسوی اضافه نمود: رایزنی مستمر با مقامات چینی در این زمینه ادامه داشته و به موازات آن علیرغم مسائل ناشی از فاصله 1200 کیلومتری و مقررات شدید قرنطینه در محل، سفارت جمهوری اسلامی ایران بسته های مواد غذایی و بهداشتی برای همه دانشجویان مقیم این شهر ارسال نموده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه در سرانجام با بیان اینکه این موضوع با اولویت بالا از سوی وزارت امور خارجه در حال پیگیری و اقدام است، بیان کرد به منظور پاسخگویی به خانواده های هم میهنان مقیم چین اداره دانشجویی وزارت امور خارجه با شماره های زیر آماده پاسخگویی به تماس های تلفنی خواهد بود:

00982161153205

00989128049134

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 637

به "توضیحات وزارت خارجه درباره شرایط ایرانیان مقیم شهر ووهان چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیحات وزارت خارجه درباره شرایط ایرانیان مقیم شهر ووهان چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید