جزئیات تمهیدات مالیاتی برای فعالان مالی آسیب دیده از کرونا

به گزارش تور آسیایی ارزان، رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به تمهیدات این سازمان برای جلوگیری از شیوع کرونا ویروس، جزئیات بسته حمایتی مالیاتی برای اصناف و کسب کارهای آسیب دیده از این ویروس را تشریح کرد.

جزئیات تمهیدات مالیاتی برای فعالان مالی آسیب دیده از کرونا

جهت دریافت مشاوره خدمات کاتالوگ تبلیغاتی از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش خبرنگاران، امید علی پارسا با اشاره به تمهیدات سازمان امور مالیاتی برای حمایت از اصناف و کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا، گفت: اولین اقدام این سازمان در این زمینه لغو جلسات هئیت حل اختلاف مالیاتی برای اشخاص حقیقی و در خصوص اشخاص حقوقی هم تصمیم گیری در این مورد را به مدیران کل آن استان داده ایم که براساس شرایط عمل نمایند. این امر بدین معنی است که آنالیز پروند ها به سال آینده موکول می گردد.

وی ادامه داد: دومین اقدام درباره بخگرددگی جرایم قابل بخشش مالیاتی بود که مهلت آن تا خاتمه اسفند بود که به بخش فراوری 90 درصد و به بخش خدمات 80 درصد بخگرددگی می دادیم؛ این مورد را برای سه ماه تمدید و ابلاغ کردیم.

این مقام مسئول که در برنامه گفت وگوی ویژه خبری صحبت می کرد، اضافه نمود: اوراقی قطعی که از 12 بهمن به بعد بدهی مالیاتی آن ها به قطعیت می رسد اگر تا خاتمه خرداد ماه بدهی را پرداخت نمایند، 100 درصد مشمول بخشش می شوند.

وی ادامه داد: پرداخت تسهیلات را با مشارکت بانک مرکزی از 100 میلیون به 200 میلیون برای اشخاص حقیقی افزایش دادیم که نیازی به استعلام شرایط مالیاتی نباشد و برای اشخاص حقوقی هم پرداخت تسهیلات به آن ها را از 300 میلیون به 500 میلیون افزایش دادیم که از شنبه ابلاغ می کنیم.

پارسا در پاسخ به اینکه آیا میزان مالیات های پرداختی کاهش پیدا می نماید، گفت: ما یک بسته 6 بندی را به شورای هماهنگی مالی ارائه نموده ایم که در آن بسته، موردی همچون تعویق بدهی های قطعی مالیاتی درنظر گرفته شده است و ما اختیاری در امهال نداریم و این موضوع را پیشنهاد دادیم اگر تصویب گردد حتما اعمال می کنیم.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی در ادامه درباره تمدید جوازهای کسب که دیگر در این شرایط استعلام در این زمینه صورت نگیرد، گفت: سازمان مالیاتی این موضوع را هم در بسته پیشنهادی خود درنظر گرفته و انشاالله که با تایید ابلاغ گردد.

وی ادامه داد: اخذ مالیات متناسب با سود و درآمد است و زمانی که سود و درآمد کاهش پیدا می نماید حتما به طور متناسب مالیات پرداختی هم کاهش پیدا می نماید و حتما با شرایطی کسادی که دراثر گسترش ویروس کرونا در اقتصاد ایجاد شده، تغییرات خود را در میزان مالیات پرداختی نشان می دهد.

پارسا در خاتمه سخنانش، گفت: ما به عنوان سازمان امور مالیاتی متوجه هستیم که بخش فراوری به خصوص اصناف در یک ماه آخر سال تحت فشار قرار گرفته اند که این سازمان حتما این موضوع را در محاسبه مالیات های سال آینده لحاظ می نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 853

به "جزئیات تمهیدات مالیاتی برای فعالان مالی آسیب دیده از کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات تمهیدات مالیاتی برای فعالان مالی آسیب دیده از کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید