جنجال اپل واچ فرهاد مجیدی!

به گزارش تور آسیایی ارزان، سعید الهویی، مربی سپاهان که در غیاب امیر قلعه نویی در نشست خبری قبل از بازی با استقلال شرکت نموده بود، صحبت های جالبی را درباره نابرابری در اجرای یک قانون عجیب عنوان کرد.

جنجال اپل واچ فرهاد مجیدی!

الهویی گفت: فقط درخواست داریم عدالت اجرا گردد. ما برای ارتباط با بررسیور یا کسی که اطلاعات میزان دوندگی را به ما می دهد، از آی پد استفاده کردیم که ناظر داوری به ما این اجازه را نداد. در حالی که سایر تیم ها از اپل واچ برای تبادل اطلاعات استفاده می نمایند. ما می خواهیم عدالت در این موضوع هم رعایت گردد تا بازی های جوانمردانه ای ببینیم.

ممانعت ناظران بازی از به همراه داشتن وسایل ارتباطی الکترونیکی از سوی اعضای کادرفنی، موضوعی است که کم و بیش برای تیم های لیگ رجحان حل شده است. گرچه این قانون یک قانون کاملاً داخلی است و حتی براساس قوانین ای اف سی و فیفا هم این موضوع بلامانع است، اما اعضای کادرفنی در لیگ برتر ایران اجازه ندارند که به وسیله موبایل، تبلت یا هر وسیله الکترونیکی دیگری با بررسیور های خود روی سکو ها در ارتباط باشند. این در حالی است که حتی در رقابت های آسیایی بار ها دیده ایم که این امکان فراهم بوده و کادرفنی تیم های حریف که به این شکل ارتباط ها عادت دارند، به راحتی در طول بازی با استفاده از نرم افزار های پیشرفته بررسی، تیم حریف را بررسی می نمایند و اطلاعات را در لحظه برای کادرفنی روی نیمکت تیم ارسال می نمایند تا تعویض ها و تصمیم گیری های فنی در طول بازی بر همین اساس انجام گردد.

نظیر این اتفاق را هم در بازی سپاهان - السد در ارتباط دستیاران ژاوی با بررسیور های تیم دیده ایم و هم نظیر آن در تیم ملی کشور خودمان در جام جهانی رخ داد. بررسیور های پرتغالی کی روش از روی سکو ها بررسی های لازم را انجام می دادند و اطلاعات لازم را در اختیار دستیاران کی روش قرار می دادند. آیین نامه مسابقات، اما این امکان را به تیم های لیگ رجحان نمی دهد که این موضوع در نوع خود سؤال جالبی به حساب می آید! چرا در شرایطی که در فوتبال حرفه ای جهان از چنین امکانی استفاده می گردد و کادرفنی از ابزار های پیشرفته در جهت ارائه فوتبالی با کیفیت تر استفاده می نمایند، قوانین برگزاری مسابقات داخلی ما دست مربیان را برای بالا بردن کیفیت فوتبال بسته است؟ در شرایطی که این قانون به خودی خود بحث برانگیز است، اما آن چه اعتراض مربیانی، چون الهویی را در پی داشته این است که چرا همین قانون بحث برانگیز در لیگ ایران به صورت عادلانه و برای همه تیم ها اجرا نمی گردد؟ الهویی می گوید: طبق قوانین مسابقات داخلی ما استفاده از تجهیزات الکترونیکی توسط اعضای کادرفنی و افراد حاضر در نیمکت تیم ممنوع است، اما چنین قانونی نه از سوی ای اف سی اعلام شده است و نه فیفا. حتی اگر سازمان لیگ تصمیم گرفته است که استفاده از این ابزار را ممنوع کند، چرا این ممنوعیت برای همه تیم ها به صورت یک سان رعایت نمی گردد.

در گفت وگویی که با یکی از ناظران بازی استقلال داشتیم و از پاسخ هایی که به سؤالات ما درباره ممنوعیت اپل واچ فرهاد مجیدی داد، متوجه شدیم که اصلاً تصوری مبنی بر امکان برقراری ارتباط به وسیله ساعت هوشمند، در ذهن ناظران بازی ها وجود ندارد. ناظرانی که معمولاً سن و سالی از آن ها گذشته و آشنایی چندانی با تکنولوژی ندارند، تا به حال حتی توجهی به ساعت هوشمند فرهاد مجیدی هم نکرده بودند.

شنیده ها، اما حاکی از آن است که این ساعت هوشمند، برای سرمربی استقلال چندان هم بی فایده نبوده است و او اطلاعات مورد احتیاج خود را از فردی خارج از کادرفنی دریافت می نماید. شخصی که در نیم فصل اول رقابت ها در لیگ برتر تیم داری می کرد و زمانی حتی زمزمه اضافه شدن او به کادرفنی استقلال هم مطرح شده بود، حالا از دور و به وسیله ابزار الکترونیکی که از چشم ناظران بازی پنهان مانده است، اطلاعات مورجهانز سرمربی استقلال را به او می رساند. همین موضوع در رقابت تنگاتنگی که برای رسیدن به سهمیه آسیایی بین تیم ها به وجود آمده، حسابی جنجالی شده است و موضوعی است که انتظار می رود سازمان لیگ در هفته های باقی مانده از رقابت ها به آن ورود کند.

منبع: روزنامه ایران ورزشی

منبع: فرارو
انتشار: 7 مهر 1399 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1182

به "جنجال اپل واچ فرهاد مجیدی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنجال اپل واچ فرهاد مجیدی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید