حادثه تروریستی بغلان؛ پرونده ای که با گذشت 12 سال به پایان نرسیده است

به گزارش تور آسیایی ارزان، با گذشت 12 سال از حادثه تروریستی ولایت بغلان که منجر به شهادت شهید مصطفی کاظمی و شش عضو دیگر مجلس افغانستان به همراه 63 دانش آموز شد، بازماندگان این حادثه هنوز به دنبال اجرای عدالت و شفافیت درباره آن هستند.

حادثه تروریستی بغلان؛ پرونده ای که با گذشت 12 سال به پایان نرسیده است

به گزارش دفتر منطقه ای تور آسیایی ارزان، شهر پلخمری ولایت بغلان بعد از ظهر 15 آبان 1386 شاهد حادثه ای تروریستی بود که با گذشت 12 سال هنوز رسیدگی به آن از مطالبات جدی بازماندگان آن است.

در این حادثه، سید مصطفی کاظمی رئیس کمیسیون مالی و بودجه مجلس نمایندگان افغانستان و وزیر سابق تجارت این کشور به همراه شش نماینده دیگر و 63 دانش آموز هدف حمله تروریستی قرار گرفتند و به شهادت رسیدند.

خانواده شهید کاظمی در این باره تأکید کرد: باوجودی که سال هاست از این حادثه تروریستی گذشته اما هنوز این ماجرا به درستی مورد تحقیق و آنالیز قرار نگرفته است.

آنها تأکید دارند که هنوز به دنبال شفافیت درباره این حادثه تروریستی می باشند و خواستار اجرای عدالت برای عاملان آن هستند.

حادثه تروریستی ولایت بغلان زمانی رویداد که سید مصطفی کاظمی رئیس کمیسیون مالی و بودجه مجلس نمایندگان افغانستان به همراه هیئتی برای آنالیز وضعیت مالی در راستا ولایت قندوز بودند که در شهر پلخمری ولایت بغلان هدف حمله تروریستی قرار گرفتند.

در این حادثه صبغت الله ذکی نماینده مردم ولایت تخار، صاحب الرحمان همت نماینده مردم کنر، عبدالمتین نماینده مردم هلمند، نازک میر سرفزار، نماینده مردم قندوز و محمد عارف ظریف نماینده مردم کابل که عضو کمیسیون مالی و بودجه مجلس نمایندگان افغانستان بودند کاظمی را همراهی می کردند.

مجلس افغانستان پس از حادثه تروریستی بغلان روزهای 16 ، 17 و 18 آبان را عزای عمومی گفت و پرچم این کشور در تمام ادارات دولتی و نمایندگی های سیاسی افغانستان در دیگر کشورها به حالت نیمه افراشته درآمد.

با بروز این حادثه بلافاصله گروه طالبان عامل اصلی این رویداد معرفی گردید، اما این گروه به صراحت دست داشتن در این حادثه را تکذیب کرد و انگشت اتهام را بسوی دولت و نیروهای خارجی و بویژه آمریکایی نشانه گرفت.

همچنین گفته می شد که افراد وابسته به حزب اسلامی به رهبری گلبدین حکمتیار دست به چنین اقدامی زده اند، از سوی دیگر به گفته کارشناسان رویارویی سید مصطفی کاظمی با مافیاهای قدرت و اقتصاد بوده که منجر به چنین حادثه ای شده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 7 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 532

به "حادثه تروریستی بغلان؛ پرونده ای که با گذشت 12 سال به پایان نرسیده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حادثه تروریستی بغلان؛ پرونده ای که با گذشت 12 سال به پایان نرسیده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید