حزب سوسیال مسیحی شایستگی ائتلاف بزرگ آلمان را زیر سوال برد

به گزارش تور آسیایی ارزان، معاون حزب سوسیال مسیحی آلمان تشکیل مجدد ائتلاف بزرگ (ائتلاف احزاب متحد مسیحی با سوسیال دموکرات ها) را برای حل مسائل کشورش در آینده مناسب ندانسته و برای تشکیل ائتلاف با سبزها تبلیغ کرد.

حزب سوسیال مسیحی شایستگی ائتلاف بزرگ آلمان را زیر سوال برد

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید.

به گزارش گروه بین الملل تور آسیایی ارزان ، منفرد وبر، معاون رئیس حزب سوسیال مسیحی آشکارا برای تشکیل ائتلاف با سبزها در دولت آینده آلمان تبلیغ کرد.

وی که رئیس فراکسیون محافظه کاران در مجلس اروپا است از یک مدل آینده برای آلمان سخن گفته و در تبادل نظر با روزنامه آلمانی دی ولت تاکید نمود که تنها یک ائتلاف از اتحادیه احزاب متحد مسیحی و حزب سبز می تواند درگیری های اجتماعی که ما در آلمان داریم را رفع کند. به گفته وی این برای پیوند هوشمندانه محیط زیست و اقتصاد، پایداری و ثبات و رقابت و اقتصاد بازار اجتماعی و حفظ منابع ضروری است.

وی توضیح داد که حکومت کردن مشترک کاری سخت و طاقت فرساست. اما سبزها در سال های اخیر به وسیله رهبری حزبی جدید و مسئولیت های دولتی بزرگ در بعضی ایالات تحولات بزرگی را ایجاد نموده اند و از یک حزب اغلب ایدئولوژیک به حزبی که می داند ما همه مسئول هستیم تبدیل شده است. وی البته توضیح داد که حزب سبز باید خود را ازهمه جریانات چپ افراطی جدا کند.

وبر در همکاری طولانی مدت با حزب سوسیال دموکرات هیچ آینده ای را ندیده و توضیح داد که در حل مسائل آینده حزب سوسیال دموکرات دیگر به ندرت قابل استفاده است. با این همه ائتلاف بزرگ باید در همان موعد مقرر و در سال 2021 به کار خود خاتمه دهد.

ائتلاف بزرگ در آلمان این روزها و در حالی که مرکل آخرین دور صدر اعظمی خودرا می گذراند حال خوبی ندارد. احزاب دولت ائتلافی در انتخابات های ایالتی اخیر در شرق آلمان نتایج بدی را کسب نموده و با ریزش شدید آراء روبرو شدند.

دولت ائتلافی جدید در آلمان از همان شروع تشکیل، با چالش های فراوانی روبه رو بود و بعد از شکست مذاکرات ائتلاف موسوم به جامائیکا (حزب لیبرال دموکرات، اتحادیه احزاب متحد مسیحی و سبزها) و در نهایت پس از یک دوره طولانی مذاکرات مجدد برای تشکیل ائتلاف بزرگ روی کار آمد.

اما روند طولانی مذاکرات برای تشکیل دولت ائتلافی جدید در آلمان از همان ابتدا تأثیر بدی روی محبوبیت این دولت بین شهروندان گذاشته و اتفاقات و چالش های بعدی هم به تشدید اوضاع دامن زد، به طوری که چهارمین دوره صدراعظمی مرکل به کام او تلخ شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 مهر 1398 بروزرسانی: 13 مهر 1398 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 302

به "حزب سوسیال مسیحی شایستگی ائتلاف بزرگ آلمان را زیر سوال برد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حزب سوسیال مسیحی شایستگی ائتلاف بزرگ آلمان را زیر سوال برد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید