حمله جنگنده های ترکیه به شمال عراق

به گزارش تور آسیایی ارزان، جنگنده های ارتش ترکیه با ورود به حریم هوایی عراق مناطق شمالی این کشور در اقلیم کردستان را مورد هدف قرار دادند.

حمله جنگنده های ترکیه به شمال عراق

به گزارش ایرنا، جنگنده های ترکیه که از چند ساعت قبل در حریم هوایی عراق مشاهده شدند، ساعتی پیش مناطقی از استان دهوک در اقلیم کردستان را مورد حمله هوایی قرار دادند.

گزارش تارنمای شفق نیوز نزدیک به حزب بارزانی حاکیست؛ بمباران شدیدی نزدیکی کوه دیشیش که در اطراف آن چند روستا وجود دارد؛ صورت گرفت.

بر این اساس و به نقل شاهدان عینی؛ بر اثر حملات هواپیماهای F16 ترکیه؛ وحشت غیرنظامیان ساکن در روستاهای نزدیک مناطق بمباران شده را فرا گرفته است.

این مناطق در کوهستان عمادیه قرار دارند که پیشتر نیز ترکیه به آن حملاتی ترتیب داده بود.

جنگنده های ترکیه 30 مارس (10 فروردین) نیز مناطق حوالی سیدکان در شمال اربیل را بمباران کردند و بر اساس آنچه اعلام شد سایت های حزب کارگران کردستان (پ ک ک) هدف قرار گرفت.

در جریان آن حمله؛ جنگنده های ترکیه پس از عملیات بمباران، پرواز مداومی بر فراز این مناطق داشتند که بیش از یک ساعت ادامه داشت.

ترکیه می گوید که اهداف این حملات نابودی سلاح ها، سایت ها و پناهگاه های حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) که ضد آنکارا هستند انجام می شد و دلیل آن تامین امنیت مرزهایش با عراق و نیز جلوگیری از نفوذ عناصر مهاجم به داخل کشورش است.

اما در مقابل مسوولان اقلیم کردستان عراق بعضی حملات را به غیرنظامیان عنوان می کنند.

به گزارش ایرنا، روز گذشته نیز نیروهای پ.ک.ک به دلیل آنچه که مقابله با هرگونه عملیات نظامی ترکیه در سنجار عنوان کردند وارد این شهر شدند.

آنها حضور خود را برای حفظ امنیت مردم این منطقه عنوان کردند.

منبع: فرارو
انتشار: 17 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1400 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1618

به "حمله جنگنده های ترکیه به شمال عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله جنگنده های ترکیه به شمال عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید