حکیم خطاب به سفیر آمریکا: عراق به عرصه تعرض به همسایگان تبدیل نمی شود

به گزارش تور آسیایی ارزان، رهبر جریان حکمت ملی و ائتلاف عراقیون در دیدار با سفیر ایالت متحده آمریکا در بغداد درباره تازه ترین تحولات شرایط سیاسی عراق و منطقه و روابط دوجانبه بین بغداد و واشنگتن رایزنی کرد.

حکیم خطاب به سفیر آمریکا: عراق به عرصه تعرض به همسایگان تبدیل نمی شود

به گزارش خبرنگاران، سید عمار حکیم، رهبر جریان حکمت ملی و ائتلاف عراقیون در دیداری که با ماتیو تولر، سفیر ایالت متحده آمریکا در بغداد در دفتر جریان حکمت ملی برگزار شد، ضمن محکوم کردن حملات به هیئت های دیپلماتیک در عراق، گفت که این اقدام از جانب همه محکوم و غیر قابل پذیرش است و دولت عراق باید با این حملات که خطری برای امنیت شهروندان عراقی محسوب می شود، مقابله کند.

رهبر جریان حکمت ملی در ادامه ضمن اشاره به اهمیت روابط دوجانبه بین بغداد و واشنگتن و فعال سازی آن در سطح سیاسی و اقتصادی، بر اهمیت گفت وگوهای دوجانبه در شکل دادن به روابط فیمابین تاکید کرد که تضمین منافع عراق، حفظ حاکمیت این کشور را در پی دارد و عراق را از سیاست محوربندی ها و تبدیل شدن به صحنه ای برای تعرض به کشورهای همسایه دور می کند.

حکیم در پایان گفت که عراق با توجه به تمدن و روابط قابل قبول با همه و نگرشی که نسبت به نزدیک سازی دیدگاه ها و دور کردن تنش از منطقه دارد می تواند نقش میانجی گر میان گروه های منطقه را ایفا کند.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 15 آبان 1399 بروزرسانی: 15 آبان 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1259

به "حکیم خطاب به سفیر آمریکا: عراق به عرصه تعرض به همسایگان تبدیل نمی شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حکیم خطاب به سفیر آمریکا: عراق به عرصه تعرض به همسایگان تبدیل نمی شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید