خبرنگاران المیادین از حملات موشکی و پهپادی یمن به اهداف حساس در عربستان اطلاع داد

به گزارش تور آسیایی ارزان، تهران- خبرنگاران- شبکه المیادین شنبه شب از حملات موشکی و پهپادی نیروهای یمنی به اهداف حساس در عربستان اطلاع داد.

خبرنگاران المیادین از حملات موشکی و پهپادی یمن به اهداف حساس در عربستان اطلاع داد

به گزارش خبرنگاران به نقل از المیادین، خبرنگار این شبکه در یمن از حمله موشکی و پهپادی نیروهای یمنی به مناطق مختلف عربستان از جمله به ریاض پایتخت این کشور اطلاع داد.

بر اساس این گزارش، نیروهای یمنی در این حمله از موشک های بالستیک و پهپادهای انتحاری استفاده کردند.

در همین حال، شبکه الجزیره به نقل از رسانه های سعودی از حمله پهپادی از یمن به منطقه خمیس مشیط واقع در جنوب عربستان اطلاع داد.

از سوی دیگر ائتلاف سعودی مدعی رهگیری و انهدام موشک بر فراز مناطق شمالی ریاض شد.

بعضی رسانه ها نیز از شنیده شدن صدای انفجار در آسمان شمال ریاض گزارش داده و افزودند: هواپیماهایی که قصد فرود در ریاض و جده را داشتند، تغییر راستا دادند.

این حملات در حالی صورت می گیرد که در ساعات گذشته حملات هوایی ائتلاف سعودی به مناطق مختلف یمن از جمله صعده و مأرب ادامه داشته است.

عربستان سعودی از ششم فروردین 94 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با یاری و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده ای را علیه یمن - فقیرترین کشور عربی - شروع کرد تا به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی سابقه است، روبه رو هستند.

منبع: ایرنا
انتشار: 6 فروردین 1400 بروزرسانی: 6 فروردین 1400 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1542

به "خبرنگاران المیادین از حملات موشکی و پهپادی یمن به اهداف حساس در عربستان اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران المیادین از حملات موشکی و پهپادی یمن به اهداف حساس در عربستان اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید