خبرنگاران بن سلمان مدعی مبارزه با تروریسم و افراط گرایی شد

به گزارش تور آسیایی ارزان، تهران- خبرنگاران- ولیعهد عربستان مدعی تلاش کشورش برای مقابله با تروریسم و افراط گرایی شد و گفت: در سال 2017 قول دادم که هرچه سریع تر به افراط گرایی انتها خواهیم داد و از این رو اقدامی جدی را برای مقابله با این پدیده ها آغاز کردیم.

خبرنگاران بن سلمان مدعی مبارزه با تروریسم و افراط گرایی شد

به گزارش رسانه های سعودی، محمد به سلمان اضافه نمود: در عرض یک سال توانستیم ساختار ایدئولوژی افراط گرایی را که طی 40 سال به وجود آمده بود، از بین ببریم.

وی یادآورشد که سعودی ها مخالفت خود را با این گونه افکار افراطی نشان دادند و از این رو هرگز اجاز نخواهند داد که افراط گرایی دوباره در کشور به وجود آید.

ولیعهد سعودی ادعا کرد که در حال حاضر افراط گرایی در عربستان به یک موضوع منفور و به حاشیه رانده شده و پنهانی تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه تعرض به نمادهای دینی زمینه مناسبی را برای افراط گرایی و تروریسم به وجود می آورد همچنین، ابراز امیدواری کرد که جهان دست از تحقیر ادیان و دست اندازی به نمادهای مذهبی و ملی بردارد.

بن سلمان گفت: ما خود را ملزم به مقابله با گفتمان های افراطی گری می دانیم و هر گونه تلاش برای ربط دادن اسلام و تروریسم را محکوم می کنیم.

وی همچنین بر اهمیت ثبات و امنیت کشورش تاکید کرد و گفت: هر کس به امنیت و ثبات ما دست درازی کند او را با مشت آهنین می کوبیم.

ولیعهد سعودی در عین حال به پیشینه فساد در کشورش اشاره کرد و گفت: پیش از این، فساد 5 تا 15 درصد بودجه عربستان را هدر می داد و در دهه های گذشته مانند سرطان به جان کشور افتاده بود.

بن سلمان همچنین بر مقابله با هر گونه فساد در کشورش تاکید کرد.

منبع: ایرنا
انتشار: 24 آذر 1399 بروزرسانی: 24 آذر 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1342

به "خبرنگاران بن سلمان مدعی مبارزه با تروریسم و افراط گرایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بن سلمان مدعی مبارزه با تروریسم و افراط گرایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید