خبرنگاران بهره برداری از مجتمع پرورش ماهی سلسله

به گزارش تور آسیایی ارزان، خرم آباد - خبرنگاران- رییس جهاد کشاورزی سلسله گفت: مجتمع پرورش ماهی دوآب سلسله از بزرگترین طرح های لرستان است که با گذشت 14 سال از زمان آغاز عملیات اجرایی، خردادماه جاری تکمیل و بهره برداری می شود.

خبرنگاران بهره برداری از مجتمع پرورش ماهی سلسله

رضا سوخته زاری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران ظرفیت تولید این مزرعه پرورش ماهی را یک هزارو 500 تن مطرح کرد و گفت: بهره برداری کامل از این طرح تا خرداد ماه جاری در هفته جهاد کشاورزی محقق می شود.

وی با بیان اینکه مجتمع پرورش ماهی دوآب بزرگ ترین طرح شیلاتی شهرستان سلسله محسوب می شود که در راستای افزایش تولید و باهدف اشتغال زایی آغاز شده مطرح کرد: به طور یقین آغاز به کار و فعالیت این طرح می تواند نقش مهمی در افزایش اشتغال و تولید ماهی شهرستان سلسله داشته باشد.

وی گفت: این طرح اولین مجتمع مکانیزه ماهیان سردآبی در کشور است و با بهره برداری از آن برای 70 نفر به صورت مستقیم و 120 نفر به صورت غیرمستقیم اشتغال زایی صورت می گیرد.

وی با اشاره به اینکه فعالیت این مجتمع جایگاه شهرستان را از رتبه سوم به دوم ارتقا خواهد داد مطرح کرد: ایجاد زنجیره از تولید تا مصرف ماهیان سردابی یکی از برنامه هایی است که در دستور کار بوده و با پیگیری های بعمل آمده کارخانه خوراک آبزیان جهت تامین خوراک پرورش دهندگان سلسله درحال احداث است.

شهرستان سلسله با تولید حدود چهار هزار تن ماهی رتبه سوم لرستان را در تولید ماهیان سردآبی دارا است.

منبع: ایرنا
انتشار: 1 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1038

به "خبرنگاران بهره برداری از مجتمع پرورش ماهی سلسله" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بهره برداری از مجتمع پرورش ماهی سلسله"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید