خبرنگاران تبدیل جزیره کیش به هاب خودروهای الکتریکی کشور

به گزارش تور آسیایی ارزان، کیش-خبرنگاران- سازمان منطقه آزاد کیش با هدف ارتقای جزیره کیش به عنوان منطقه ای پیشرو در بهره گیری از فن آوری های نوین و خودروهای پاک با شرکت خودروسازان جنوب تفاهم نامه همکاری امضا کرد.

خبرنگاران تبدیل جزیره کیش به هاب خودروهای الکتریکی کشور

این تفاهم نامه در زمینه فراوری، عرضه و استفاده از انواع خودرو و موتورسیکلت های الکتریکی به عنوان حمل و نقل پاک در جزیره کیش و همچنین نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی با بهره گیری از انواع خودرو، موتور سیکلت، شاتل و تاکسی های الکتریکی به امضا رسید.

غلامحسین مظفری در این جلسه با تاکید بر ضرورت عملیات اجرایی این طرح مهم و ارزشمند بر اساس برنامه زمان بندی شده در تفاهم نامه گفت: تحقق یافتن چنین طرحی در جزیره کیش یک مطالبه مردمی است.

وی در ارزیابی نخست برای اجرای طرح خودروهای الکتریکی و شارژی در جزیره کیش اضافه نمود: سازمان منطقه آزاد کیش در راستای مسئولیت اجتماعی ضمن ساماندهی وضع موجود یک استاندارد قابل توجهی برای اجرای این طرح مهم اقتصادی پیش بینی نموده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با بیان این که فعالان بخش خصوصی توانمندی که از سرمایه اقتصادی خوبی برخوردار بوده و نسبت به ارائه ایده های نو اقدام می نمایند مورد استقبال و حمایت سازمان قرار می گیرند، گفت: طرح ساماندهی موتورهای شارژی در این منطقه یک امر ضروری و اجتناب نا پذیر است.

مظفری توضیح داد: از نظر حقوقی و قانونی ممنوعیت ورود موتورهای شارژی به جزیره کیش اعلام شده است اما برای اجرای این طرح، ورود 100 دستگاه موتور شارژی را در قالب یک برنامه دقیق و منظم در دستور کار خود قرار دادیم.

به گفته مظفری اجرای این طرح با همکاری و هم افزایی شرکت عمران، آب و خدمات منطقه آزاد کیش و شرکت خودروسازان جنوب عملیاتی می گردد و علاوه بر راستا اختصاصی دوچرخه سواری ایستگاه ها و راستاهای ویژه برای تردد موتور سیکلت و دوچرخه به طول 42 متر در این طرح پیش بینی شده است که تا انتها سال اجرایی و زیر ساخت های لازم ایجاد می گردد.

وی فراوری خودرو و بهره مندی از فناوری های جدید در صنعت خودروی پاک را احتیاج جدی کشور بیان کرد و گفت: سازمان منطقه آزاد کیش با همکاری شرکت خودروسازان جنوب نسبت به راه اندازی خط فراوری خودورهای پاک اقدام نموده است و مذاکراتی متعددی نیز در مورد بهره مندی از امکانات کیش خودرو با وزارت صنعت و معدن انجام داده است.

رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش توضیح داد: شرکت سایپا نیز در مورد راه اندازی خط فراوری خودروی های برقی در جزیره کیش اعلام آمادگی نموده است.

مظفری با اشاره به این که طرح راه اندازی خط فراوری خودروهای پاک اولویت نخست کشور است و سازمان منطقه آزاد کیش به عنوان حاکمیت از این طرح استقبال می نماید اضافه نمود: سازمان ضمن حمایت از این طرح، خود را متعهد به این کار ارزشمند و مهم اقتصادی می داند تا با سرعت بیشتر و کیفیت مناسب تر شروع و به سر انجام برسد.

مدیرعامل شرکت خودروسازان جنوب در ادامه این جلسه با بیان این که جزیره کیش به عنوان قطب گردشگری و منطقه پاک در سطح کشور مطرح است گفت: با مدیریت مدبرانه غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش به زودی خط فراوری خودروهای پاک در این منطقه راه اندازی خواهد شد.

سیامک حجت با تقدیر از اهتمام تیم ارزشمند و متخصص سازمان منطقه آزاد کیش برای سرعت بخشیدن به اجرای این طرح مهم اضافه نمود: به مناسبت گرامی داشت 22 بهمن و چهل و دومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی این طرح در جزیره کیش اجرایی می گردد.

به گفته حجت در فاز نخست این طرح راه اندازی موتور سیکلت ها با یک روش جدید دارای پلاک، بیمه و وسایل ایمنی در اختیار موتور سوار ها قرار خواهد گرفت.

وی اضافه نمود: موتور سیکلت هایی که در این طرح استفاده می گردد موتورهایی هستند که در فرانسه، ایتالیا و آلمان مورد استفاده قرار گرفته و از آخرین فناوری روز جهان برخوردار هستند.

حجت توضیح داد: باطری های به کار رفته در این محصولات از لیتانیوم است و از نیروی متحرک بوش آلمان استفاده می گردد و از بالاترین سطح استاندارد در کشور برخوردار است.

مدیرعامل شرکت خودروسازان جنوب از احداث خط فراوری خودروهایی الکتریکی تا سال آینده در جزیره کیش اطلاع داد و گفت: طرح صنعت خودرو سازی را از ایده تا محصول در جزیره کیش اجرا خواهیم کرد و آموزش نیروی انسانی نیز در طراحی و فراوری و نگهداری خودروها و موتورهای الکتریکی پیش بینی شده است.

همچنین داریوش سلیمی معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به این که کیش به عنوان جزیره سبز و پاک از اهمیت بالایی در سطح کشور برخوردار است اضافه نمود: کیش می تواند نمادی از جزیره سبز در سطح کشور باشد.

منبع: ایرنا
انتشار: 2 فروردین 1400 بروزرسانی: 2 فروردین 1400 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1534

به "خبرنگاران تبدیل جزیره کیش به هاب خودروهای الکتریکی کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تبدیل جزیره کیش به هاب خودروهای الکتریکی کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید