خبرنگاران واکنش هادی العامری به برنامه تغییرات نخست وزیر عراق

به گزارش تور آسیایی ارزان، تهران-خبرنگاران-هادی العامری رهبر ائتلاف الفتح در مجلس عراق به تغییرات گسترده نخست وزیر عراق در دستگاه های مالی و مالی این کشور واکنش نشان داد.

خبرنگاران واکنش هادی العامری به برنامه تغییرات نخست وزیر عراق

به گزارش خبرنگاران، العامری در بیانیه ای که در اختیار پایگاه خبری المعلومه عراق نهاده شد، گفت این رتبه بندی شغلی خاصی که امروز دستورش صادر و در خصوص آنها صحبت های زیادی به عنوان بازگشت به سیستم سهم خواهی مطرح شد، ائتلاف الفتح خود را مبرا از این اظهارات می داند و از آن هیچ اطلاعی ندارد.

وی توضیح داد: ائتلاف الفتح از همان شروع مکرر اعلام نموده است که تنها دو خواسته از دولت دارد: نخست جدول زمانبندی برای خروج نیروهای آمریکایی در اولین فرصت و دوم بازگشت دوباره اعتبار دولت و ایجاد فضای مناسب برای برگزاری انتخابات آزاد، شفاف و عادلانه و بدور از آن که این انتخابات تحت تأثیر نفوذ پول و و زور اسلحه قرار گیرد.

مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق که با شعار مبارزه با فساد فعالیت خود را شروع کرد ، پس از تغییرات گسترده در ابتدای کار دولت در حوزه امنیتی و نظامی، امروز (دوشنبه) در بخش های مهم مالی و مالی دست به تغییر و تحول و انتصاب افراد جدیدی زد و شماری از مقام های این بخشها را برکنار کرد.

مهمترین این تغییرها مربوط به برکناری علی العلاق رییس بانک مرکزی است که در شش سال گذشته ریاست مهمترین نهاد پولی و مالی این کشور را برعهده داشته است.

الکاظمی امروز در حکمی مصطفی غالب مدیرکل پیشین امور حقوقی در بانک مرکزی را به عنوان رییس جدید این بانک انتخاب کرد.

نخست وزیر عراق همچنین یک زن را به عنوان رییس هیات ملی سرمایه گذاری این کشور منصوب کرد.

طبق حکم الکاظمی، سهی داود الیاس النجار به سمت رییس هیات ملی سرمایه گذاری ،مهمترین نهاد سیاستگذاری سرمایه گذاری این کشور برگزید.

نخست وزیر عراق همچنین سالم جواد عبدالهادی الچلبی را به عنوان رییس بانک تجارت این کشور منصوب کرد که مهمترین بانک دولتی عراق برای گشایش اعتبارات با خارج از کشور است.

مطابق احکام جدید الکاظمی، حسن حلبوص حمزه به عنوان رییس هیات اسناد مالی عراق انتخاب شده است.

نخست وزیر عراق همچنین در بعضی از نهادهای خدماتی و اطلاعاتی نیز تغییراتی اعمال کرد که طی آن منهل عزیز رئوف الحبوبی به عنوان شهردار بغداد، خالد العبیدی وزیر پیشین دفاع به عنوان مسوول امور عملیات در سازمان اطلاعات عراق، سامی المسعودی به عنوان رییس هیات حج و عمره و علاء جواد حمید به عنوان رییس کمیته مبارزه با فساد اداری و مالی این کشور گزیده شدند.

نخست وزیر عراق در راستای اصلاح ساختار دولت و بهبود شرایط امنیتی، اقتصای و خدماتی کشور دست به این تغییرات گسترده در نهادهای مالی و مالی دولتی زده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 6 آبان 1399 بروزرسانی: 6 آبان 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1241

به "خبرنگاران واکنش هادی العامری به برنامه تغییرات نخست وزیر عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران واکنش هادی العامری به برنامه تغییرات نخست وزیر عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید