خبرنگاران پوتین خواستار تلاش مشترک بریکس برای تولید واکسن های کرونا شد

به گزارش تور آسیایی ارزان، مسکو - خبرنگاران - ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه خواستار تلاش مشترک کشورهای گروه بریکس در زمینه تولید واکسن های ویروس کرونا شد.

خبرنگاران پوتین خواستار تلاش مشترک بریکس برای تولید واکسن های کرونا شد

به گزارش خبرنگاران پوتین روز سه شنبه در دوازدهمین اجلاس بریکس، که در قالب مجازی برگزار گشت خاطر نشان کرد: ما معتقدیم که سرعت بخشیدن به ایجاد مرکز توسعه و تحقیق در مورد واکسن های کرونا که دو سال پیش با ابتکار دوستان آفریقای جنوبی توافق کردیم انجام دهیم مهم است.

وی گفت: صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه با شرکای برزیلی و هندی خود در زمینه انجام آزمایشات بالینی واکسن اسپوتینک وی توافق کرده است و همچنین با شرکت های دارویی در چین و هند به توافق رسیده است که تولید واکسن را در این کشورها انجام دهند

وی گفت: واکسن اسپوتینک وی روسیه که در ماه آگوست(مرداد) ثبت شد، می تواند در چین و هند که هر دو عضو اتحادیه بریکس هستند تولید شود.

در روسیه تا به امروز دو واکسن ثبت شده است. واکسن نخست به نام اسپوتنیک وی به همه مناطق روسیه انتقال و توزیع شده و واکسیناسیون با آن آغاز شده است و واکسن دوم به نام اپی واک کرونا که در مرکز ویروس شناسی و بیوتکنولوژیک وکتور در نووسیبیرسک ساخته به تازگی توسط انستیتو فدرال ثبت مالکیت صنایع روسیه، ثبت شده است.

بریکس نام گروهی به رهبری قدرت های اقتصادی نوظهور شامل برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی است.

منبع: ایرنا
انتشار: 28 آذر 1399 بروزرسانی: 28 آذر 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1349

به "خبرنگاران پوتین خواستار تلاش مشترک بریکس برای تولید واکسن های کرونا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پوتین خواستار تلاش مشترک بریکس برای تولید واکسن های کرونا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید