خبرنگاران 20 کیلومتر شبکه توزیع آب روستاهای شهرستان ری بازسازی می گردد

به گزارش تور آسیایی ارزان، شهرری - خبرنگاران - مدیرعامل آبفای منطقه 6 تهران - شهرری خاطرنشان کرد: اصلاح و بازسازی شبکه های توزیع فرسوده آب آشامیدنی به طول تقریبی 20 کیلومتر در روستاهای زیرپوشش از مهمترین برنامه های بلندمدت این شرکت است.

خبرنگاران 20 کیلومتر شبکه توزیع آب روستاهای شهرستان ری بازسازی می گردد

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

حسن حقیقی روز یکشنبه در این باره به خبرنگار خبرنگاران گفت: از حدود چهار ماه پیش که طرح یکپارچه سازی خدمات آبفا اجرایی شده است؛ توسعه زیرساخت ها و حل مسائل کمی و کیفی آب آشامیدنی روستاهای جنوب پایتخت به اصلی ترین دغدغه و مهم ترین اولویت کاری و اجرایی این شرکت تبدیل شده است و بدین منظور، 2 برنامه مدون کوتاه مدت و بلند مدت در نظر گرفته شده است.

وی در زمینه برنامه های بلند مدت شرکت آبفای منطقه 6 تهران - شهرری گفت: از سوی دیگر انتقال آب از سد ماملو به بخش فشافویه و شهر حسن آباد، توسعه خطوط انتقال و شبکه توزیع در نقاطی که شبکه توزیع وجود ندارد، اصلاح، بهسازی و حفر مجدد چاه های تأمین کننده آب در سطح روستاها و بهسازی و بازسازی تابلوهای برق منابع تأمین و مجتمع های آبرسانی از برنامه های بلند مدت آبفا در این زمینه هستند.

این مسئول اظهار داشت: پیش بینی می گردد طرح های کوتاه مدت تا انتها سال و طرح های بلندمدت نیز تا سه سال آینده اجرایی گردد.

حقیقی ادامه داد: در برنامه کوتاه مدت، اصلاح سیستم های گندزدایی از گاز کلر به آب ژاول و برطرف مسائل کلر به جامانده در آب آشامیدنی ، برطرف مسائل کمی و بهداشتی آب با اتصال شبکه آب روستاها به شبکه آب شهری ، اصلاح و بازسازی خطوط انتقال، تأمین سیستم برق اضطراری ایستگاه های پمپاژ و مجتمع های آبرسانی، تهیه نقشه های GIS برای همه خطوط انتقال و شبکه توزیع و تحلیل شبکه های موجود در نظر گرفته شده است.

وی تعداد اشتراک های روستایی افزوده شده بر این شرکت را 32 هزار و 400 مورد بیان کرد و گفت: در حال حاضر آبفای منطقه6 تهران به 276 هزار مشترک آب شهری و روستایی خدمات رسانی می نماید.

به گفته مدیرعامل آبفای منطقه 6 تهران - شهرری 59 مورد از این روستاها در محدوده شهرستان ری و شهرهای باقرشهر، کهریزک، حسن آباد، خاورشهر و قیام دشت و 14 روستا در محدوده بخشداری شهر آفتاب و منطقه19 تهران واقع هستند که روستای مرتضی گرد، صالح آباد غربی و چند روستای دیگر را شامل می گردد.

این مسئول به مسائل زیرساختی و شرایط ویژه تاسیسات و امکانات روستاها اشاره و اضافه نمود: روستاهایی که به آبفای منطقه 6 پیوستند گرچه در کم ترین فاصله جغرافیایی با تهران قرار دارند اما از لحاظ زیرساخت های شبکه تامین و توزیع و امکانات و تاسیسات آب و فاضلاب در شرایط نامطلوبی قرار دارند.

شرکت آب و فاضلاب منطقه6 نهران (شهرری) به 276 هزار مشترک شهری و روستایی در پنج منطقه(15-16-17-19-20) شهرداری تهران و پنج شهر باقرشهر، کهریزک، حسن آباد، قیام دشت و خاورشهر در جنوب تهران و 72 روستا با جمعیتی بالغ بر 2 میلیون و 50 هزار نفر خدمات رسانی می نماید.

منبع: ایرنا
انتشار: 1 مرداد 1399 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1035

به "خبرنگاران 20 کیلومتر شبکه توزیع آب روستاهای شهرستان ری بازسازی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 20 کیلومتر شبکه توزیع آب روستاهای شهرستان ری بازسازی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید