خبرنگاران 23 هزار باغ ویلای غیرمجاز در حریم مشهد

به گزارش تور آسیایی ارزان، مشهد- خبرنگاران- مدیر پروژه هماهنگی حریم شهر مشهد گفت: براساس آنالیز تصاویر هوایی از حریم شهر مشهد 23 هزار باغ ویلا در پهنه 86 هزار هکتاری حریم این کلانشهر وجود دارد که اغلب به صورت غیرقانونی ساخته شده اند.

خبرنگاران 23 هزار باغ ویلای غیرمجاز در حریم مشهد

جهت دریافت خدمات طراحی ویلا دوبلکس مدرن با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

کامران وثوق رضوی مشهدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار تور آسیایی ارزان اضافه نمود: این تعداد در سال گذشته بیش از 25 هزار باغ ویلا بود که با اقدامات قانونی شهرداری و دیگر نهادهای نظارتی در حوزه ساخت و ساز، پس از تخریب بعضی از آنها، شمار باغ ویلاهای فاقد مجوز در این پهنه به 23 هزار واحد رسید.

وی ادامه داد: در طرح جامع حریم مشهد مصوب سال 96 محدوده حریم این شهر به 86 هزار هکتار افزایش یافت و پیگیری عمده شهرداری برای سروسامان دادن به ساخت وسازهای فاقد مجوزی است که طی سال های اخیر در این محدوده صورت گرفته است.

مدیر پروژه هماهنگی حریم شهر مشهد گفت: در حال حاضر در این محدوده 138 کد آبادی وجود دارد اما این تعداد براساس آخرین به روزرسانی روستاهای دارای سکونت و کد دهیاری، 126 مورد است.

وی به ارزانی زمین در محدوده حریم مشهد اشاره نمود و اضافه نمود: مسائل ناشی از افزایش جمعیت، رواج پدیده آپارتمان نشینی و احتیاج مردم به تفرجگاه ها به ساخت و ساز باغ ویلا در حریم مشهد دامن زده است.

وثوق رضوی ادامه داد: بر اساس آنالیز تصاویر هوایی حدود هزار و 500 باغ ویلا در حریم مشهد دارای استخر است که به صورت غیرمجاز ساخته شده است.

وی گفت: بیشتر باغ ویلاهای غیرمجاز به شبکه آب شرب روستایی متصل نیستند و آب مورد استفاده در استخرهای آنها به وسیله تانکر و با هزینه شخصی مالکان تامین می گردد، تامین اینگونه منابع آب نیز به صورت مجاز و غیرمجاز است و آب استخرها نیز از روان آب های دائمی و موقت اطراف تامین می گردد.

مدیر پروژه هماهنگی حریم شهر مشهد اضافه نمود: آبیاری باغات اینگونه باغ ویلاها با آب اندک و متناوب انجام می گردد لذا درختان آنها ضعیف شده و میزبان آفات مختلف است و به خطری برای باغداری صنعتی مناطق روستایی و کانون انتقال آفات در این بخش تبدیل شده اند.

وی ادامه داد: شهروندان باید هرگونه خرید و فروش ملک و ویلا حتی املاک دارای سند را پس از طی مراحل قانونی و اخذ تاییدیه های جهاد کشاورزی و نهادهای ذیربط انجام دهند.

منبع: ایرنا
انتشار: 18 خرداد 1399 بروزرسانی: 18 خرداد 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 961

به "خبرنگاران 23 هزار باغ ویلای غیرمجاز در حریم مشهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 23 هزار باغ ویلای غیرمجاز در حریم مشهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید