درج تاریخ اعتبار، بر روی هر برگه چک الزامی شد

به گزارش تور آسیایی ارزان، بر اساس جزییات تازه از قانون جدید چک که به صورت تدریجی اجرایی خواهد شد، از این پس صدور دسته چک برای متقاضیان واجد شرایط، تنها از طریق سامانه صیاد امکانپذیر بوده و ضرورت دارد تاریخ اعتبار بر روی هر برگه چک درج گردد.

درج تاریخ اعتبار، بر روی هر برگه چک الزامی شد

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، با توجه به دستور بانک مرکزی در مورد اجرای مرحله ای قانون جدید چک، در اجرای گام اول به موجب ماده 6، ارائه دسته چک به متقاضیان واجد شرایط صرفاً از طریق سامانه صیاد صورت خواهد گرفت و بدین ترتیب، صدور و اعطای دسته چک به مشتریان خارج از این سامانه توسط شبکه بانکی ممنوع است.

همچنین بر اساس همین ماده، از این پس درج کد یکتای دریافتی از سامانه صیاد بر روی هر برگه چک ضروری و مورد تأکید خواهد بود.

گفتنی است که در مورد دسته چک هایی که از تاریخ 1399/10/20 به مشتریان تحویل داده می شود، درج تاریخ اعتبار چک با عبارت صدور این برگه چک حداکثر تا مورخ- - - - - - - مجاز است. بر روی هر برگه چک الزامی است. وفق ماده فوق، تاریخ اعتبار چک، حداکثر سه سال از تاریخ دریافت دسته چک است.

البته لازم به تأکید است که بر اساس مصوبات بانک مرکزی عملیات صدور، انتقال و وصول برگه دسته چک های ارائه شده به مشتریان پیش از تاریخ 1399/10/20، کماکان به روال سابق صورت می پذیرد.

گفتنی است بر اساس تصمیم بانک مرکزی با توجه به تغییرات بنیادین در روش های صدور، انتقال، وصول و سایر عملیات مربوط به چک در قانون جدید، مقرر است اجرای قانون جدید چک به صورت مرحله ای و تدریجی صورت پذیرد، تا ضمن فرهنگ سازی و ارتقای آگاهی عمومی از قواعد جدید چک، کمترین چالش و اثرات منفی را برای فعالین اقتصادی و صاحبان کسب وکارها به دنبال داشته باشد و به همین منظور، مقررات لازم الاجرا، طی گام های تدریجی موردنظر اطلاع رسانی و اجرایی خواهد شد

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 25 بهمن 1399 بروزرسانی: 25 بهمن 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1455

به "درج تاریخ اعتبار، بر روی هر برگه چک الزامی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درج تاریخ اعتبار، بر روی هر برگه چک الزامی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید