درخواست سنگاپور برای همکاری بین موزه ای با ایران

به گزارش تور آسیایی ارزان، سفیر سنگاپور خواهان همکاری های بین موزه ای دو کشور در ملاقات با مسئولان میراث فرهنگی ایران شد.

درخواست سنگاپور برای همکاری بین موزه ای با ایران

همراه ما باشید تا با تور سنگاپور از توسعه‌یافته ترین کشور آسیا دیدن کنید.

اونگ کنگ یونگ سفیر غیرمقیم سنگاپور در محل موزه ملی ایران در تهران و در ملاقات با محمدحسن طالبیان، معاون میراث فرهنگی کشور و جبرئیل نوکنده رئیس کل موزه ملی ایران، جواد انصاری سفیر جمهوری اسلامی ایران در سنگاپور، نمایندگان وزارت امور خارجه دو کشور و نماینده دفتر امور بین الملل سازمان، دیدار و گفت و گو کرد.

طرف ایرانی ضمن خوشامدگویی و اشاره به روابط مطلوب ایران و سنگاپور و قرابت های فرهنگی مشترک بین دو ملت، توضیحاتی درخصوص گنجینه های تاریخی ایران و آثار موجود در موزه ملی ایران ارائه و آمادگی خود را برای همکاری با طرف سنگاپوری و برگزاری آثار موزه های سنگاپور در ایران و برگزاری دو نمایشگاه آثار موزه ای ایران در موزه تمدن های آسیایی سنگاپور ارائه کرد.

راه اندازی بخش ایران شناسی در موزه تمدن های آسیایی سنگاپور، استقبال از حضور سرمایه گذاران سنگاپوری جهت ورود به حوزه گردشگری و سرمایه گذاری در ساخت هتل و تجهیزات زیربنایی، اجرای طرح کنسرسیوم گردشگری بین جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه آسه آن، تشکیل کمیته مشترک گردشگری و اعلام آمادگی برای برگزاری متقابل هفته های فرهنگی-گردشگری و جشنواره های غذای دو کشور، سایر موارد همکاری بود که از سوی معاون میراث فرهنگی کشور، اعلام شد.

یونگ که پیش تر نیز مسئولیت دبیرکلی اتحادیه آ. سه.آن را به عهده داشته است، ضمن استقبال و تایید لزوم ایجاد و گسترش ارتباطات دوجانبه به ویژه تعاملات فرهنگی، اعلام کرد که به مقامات مربوطه سنگاپوری موارد را انعکاس خواهد داد.

ایشان با اشاره به اینکه سال 2019، همزمان با دویستمین سالگرد شکل گیری سنگاپور نوین خواهد بود، برگزاری برنامه هایی با موضوع تعاملات و اشتراکات میان دو کشور از جمله هفته های فرهنگی را پیشنهاد داد.

تاکنون تفاهم نامه همکاری موزه ای بین موزه ملی ایران و موزه تمدن های آسیایی سنگاپور (1392) و دو یادداشت تفاهم جهانگردی (1384) بین سازمان میراث فرهنگی و طرف سنگاپوری منعقد شده است.

منبع: کجارو / ایرنا
انتشار: 16 آذر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 485

به "درخواست سنگاپور برای همکاری بین موزه ای با ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست سنگاپور برای همکاری بین موزه ای با ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید