دفاع رئیس جمهوری اندونزی از طرح عقیم کردن مجرمان جنسی

به گزارش تور آسیایی ارزان، رئیس جمهوری اندونزی در گفت وگو با بی بی سی از برنامه دولت خود برای عقیم کردن مرتکبین جرایم جنسی دفاع نموده است.

دفاع رئیس جمهوری اندونزی از طرح عقیم کردن مجرمان جنسی

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور ارزان بالی همراه شوید.

به گزارش خبرنگاران، در ماه مه امسال،جوکو ویدودو، رئیس جمهوری اندونزی قانون جدید مقابله با جرایم جنسی از جمله سوء استفاده جنسی از بچه ها را امضا کرد که شامل مجازات های سنگین برای مرتکبین اینگونه جرایم است.

قانون جدید برای بعضی جرایم جنسی همراه با خشونت یا قتل مجازات اعدام پیش بینی نموده و همچنین به دادگاه ها اجازه داده است بعضی از مجرمان را به عقیم سازی اجباری با استفاده از مواد شیمیایی همراه با حداکثر دو سال حبس محکوم نمایند. مجازات اعدام در قوانین کیفری اندونزی همچنان باقی است اما موارد صدور و اجرای احکام اعدام در این کشور به نسبت اندک است.

قانون جدید در حالی تصویب و اجرایی شد که در پی تجاوز گروهی و قتل یک دختر دانش آموز چهارده سال در منطقه بنگکولو در جزیره سوماترا که در ماه آوریل روی داد، دولت برای اقدام جدی در مقابله با جرایم جنسی تحت فشار قرار گرفته بود. قساوتی که مرتکبین این جنایت از خود نشان دادند باعث خشم عمومی و درخواست تشدید مجازات عاملان جرایم جنسی علیه بچه ها شد.

در عین حال، امضای این قانون انتقاد گروه های مدافع حقوق بشر را در پی داشته که گفته اند عقیم سازی اجباری حتی در خصوص مجرمان جنسی مجازاتی قابل قبول و منطبق با موازین حقوق بشر نیست و اگرچه ممکن است باعث تسکین خشم عمومی گردد اما نمی توان با قاطعیت گفت که به کاهش اینگونه جرایم منجر خواهد شد.

ویدودو در پاسخ گفته است که اندونزی طبق قانون اساسی خود، موازین جهانی حقوق بشر را رعایت می نماید اما وقتی با جنایت جنسی سر و کار داریم، مسامحه و کوتاهی در کار نیست. رئیس جمهوری اندونزی اظهار داشته است: ما با قدرت و عزم فراوان در این زمینه عمل می کنیم و حداکثر مجازات قانونی را برای مرتکبین اینگونه جرایم به اجرا می گذاریم. وی اظهار داشته است که به نظر او اگر عقیم سازی شیمیایی به شکلی منظم و با قاطعیت اجرا گردد، جرایم جنسی را کاهش خواهد داد و در طول زمان، باعث از میان رفتن این نوع جرایم خواهد شد.

در مصاحبه رئیس جمهوری اندونزی با بی بی سی موضوعات دیگری نیز مطرح شد.

در خصوص مناقشه بین المللی بر سر حقوق دریایی در دریای چین جنوبی، ویدودو این انتقاد را رد کرد که نیروی دریایی اندونزی با افزایش حضور نظامی در اطراف جزایر ناتونا، به اقدامات غیرقانونی در این منطقه دست زده است. وی گفت که هدف نیروی دریایی اندونزی، جلوگیری از ماهیگیری غیرقانونی است و اضافه کرد: این منطقه شامل منابع طبیعی و ثروت ملی اندونزی است و اقدام ما باعث شده است تا ماهیگری غیرقانونی در این منطقه کاهش یابد.

جوکو ویدودو در پاسخ به سئوال دیگری درباره گستردگی فساد در تشکیلات حکومتی اندونزی گفت که دولت او به مبارزه جدی تا ریشه کنی فساد متعهد است و اضافه کرد که تا کنون نوزده فرماندار، سیصد تن از مقامات ارشد محلی و یکصد عضو مجلس در ارتباط با فساد اقتصادی بازداشت و زندانی شده اند. وی گفت که در خصوص مبارزه با فساد، ما قاطعانه و بدون ملاحظه عمل می کنیم تا بتوانیم فساد را از میان برداریم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 آذر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 467

به "دفاع رئیس جمهوری اندونزی از طرح عقیم کردن مجرمان جنسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دفاع رئیس جمهوری اندونزی از طرح عقیم کردن مجرمان جنسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید