دمشق: اظهارات اردوغان درباره توافق آدنا دروغ و فریبکاری است

به گزارش تور آسیایی ارزان، وزارت خارجه سوریه به اظهارات رئیس جمهور ترکیه درباره ورود نیروهای این ترکیه به شمال حلب طبق توافق آدنا واکنش نشان داد.

دمشق: اظهارات اردوغان درباره توافق آدنا دروغ و فریبکاری است

به گزارش تور آسیایی ارزان به نقل از فارس، یک منبع رسمی در وزارت خارجه سوریه گفت که کشورش اصرار رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه بر استمرار دروغگویی و گمراه سازی افکار عمومی درباره اقداماتش در سوریه به خصوص ادعای او درباره ورود نیروهای ترکیه به شمال حلب به موجب توافقنامه آدنا را محکوم می نماید.

طبق گزارش خبرگزاری سوریه (سانا)، این منبع اضافه نمود که سوریه تأکید می نماید که توافقنامه آدنا مربوط به مبارزه با تروریسم یک توافقنامه دوجانبه است و لذا اردوغان نمی تواند به موجب این توافقنامه به صورت یکجانبه عمل کند.

این منبع همچنین گفت که توافقنامه آدنا درباره تضمین امنیت مرزهای دو کشور با هدف مبارزه با تروریسم امضا شده است ولی آنچه ترکیه در سوریه انجام می دهد، حمایت از تروریست های دست نشانده خودش است و این حمایت ها به اشکال و انحاء گوناگون همچنان ادامه دارد.

منبع مذکور همچنین گفت که اظهارات رئیس جمهور ترکیه بار دیگر تأکیدی بر خط مشی دروغ، گمراه سازی و فریبکاری نظام این کشور است که به هیچ یک از تعهدات و توافقنامه ها خواه توافق آستانه یا سوچی و توافقناه آدنا احترام نمی گذارد و این اقدام ترکیه نیز کم ترین اعتباری برای نظام ترکیه باقی نمی گذارد و در نهایت سیاست های تجاوزکارانه آن شکست خواهد خورد.

اردوغان مدعی شده بود که نیروهای ترکیه به موجب توافقنامه آدنا در سوریه حضور دارند و در آن کشور باقی خواهند ماند.

او گفت: هر تحولی در سوریه به اندازه هر گونه تحولی در داخل ترکیه، بااهمیت است و ما هرگز در مورد شرایط ادلب و دیگر مناطق سوریه تماشاچی نخواهیم بود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 5 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 فروردین 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 761

به "دمشق: اظهارات اردوغان درباره توافق آدنا دروغ و فریبکاری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دمشق: اظهارات اردوغان درباره توافق آدنا دروغ و فریبکاری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید