دیدار صالحیامیری با رئیس کنفدراسیون کاراته آسیا، پیشنهاد راهاندازی کمپین برای بازگشت کاراته به المپیک

به گزارش تور آسیایی ارزان، در دیدار رئیس کمیته ملی المپیک با رئیس کنفدراسیون کاراته آسیا، پیشنهاد راه اندازی کمپین برای بازگشت این رشته به المپیک مطرح شد.

دیدار صالحیامیری با رئیس کنفدراسیون کاراته آسیا، پیشنهاد راهاندازی کمپین برای بازگشت کاراته به المپیک

به گزارش خبرنگاران و به نقل از کمیته ملی المپیک، در ادامه دیدارهای سازنده رئیس کمیته ملی المپیک و هیئت همراه با مسئولین شورای المپیک آسیا، فدراسیون های بین المللی، روسا، وزیران و نمایندگان ورزشی کشورهای مختلف آسیا، عصر روز گذشته (دوشنبه - 24 آذرماه) در محل اجلاس، سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک با ناصر الرزوقی رئیس کنفدراسیون کاراته آسیا و رئیس کاراته امارات دیدار و گفت و گو کرد.

در این دیدار نصراله سجادی سرپرست کاروان ایران در بازی های المپیک 2020، پیمان فخری رئیس مرکز نظارت بر تیم های ملی و سرپرست کاروان بازی های ساحلی سانیا و فرید فتاحیان مدیر امور بین الملل نیز حضور داشتند.

صالحی امیری ضمن تقدیر و تشکر از همکاری خوب کنفدراسیون کاراته آسیا با ایران گفت: معمولا روسای فدراسیون کاراته ما از همکاری و همکمک شما با آنها گزارشات بسکمک خوبی به ما ارائه می دهند که جای تقدیر و تشکر دارد. البته خیلی نگران هستیم و انتظار داریم در خصوص تداوم حضور کاراته در بازی های المپیک، کنفدراسیون کاراته آسیا با کمک فدراسیون بقیه قاره ها و کشورهای مطرح جهان پیگیری های لازم رادر این باره داشته باشند تا بتوانیم کاراته را مجددا به بازی های المپیک باز گردانیم.

در این دیدار از سوی صالحی امیری پیشنهاد شد تا کمپینی راه اندازی بشود و کنفدراسیون بصورت راهبردی برای دستیابی به این هدف کار را جلو ببرد تا خواسته بحق جامعه کاراته مبنی بر حضور کاراته اگر چه در بازی های المپیک 2024 نیست، اما از بعد از آن شاهد حضور کاراته در المپیک باشیم.

در ادامه رئیس کنفدراسیون کاراته آسیا ضمن تقدیر و تشکر از برگزاری این دیدار عنوان نمود: کاراته ایران جزو برترین فدراسیون ها و ورزشکاران آن جز جنگجوترین، شجاعترین و با اخلاق ترین کاراته کاران جهان هستند که افتخارات بسکمک برای کشورشان و کنفدراسیون آسیا کسب کردند.

وی ادامه داد: ما در امارات هم مدیون کاراته ایران هستیم. از ابتدای تاسیس کاراته در امارات، بهترین مربیان ما ایرانی بودند و این ایرانی ها بودند که کاراته را در امارات جا انداختند. حرف شما در خصوص حضور کاراته در المپیک و انتظار شما کاملا بجا و منطقی است. شاید باید فعالیت ما و فدراسیون جهانی در این زمینه بیشتر از اینها می بود و باید از این پس باشد.

همچنین سجادی و فخری نیز گزارشی از فرایند آماه سازی تیم های ملی و ورزشکاران اعزامی ارائه و خواهان حمایت بیشتر کنفدراسیون کاراته آسیا از فدراسیون کاراته کشورمان شدند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 28 دی 1399 بروزرسانی: 28 دی 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1403

به "دیدار صالحیامیری با رئیس کنفدراسیون کاراته آسیا، پیشنهاد راهاندازی کمپین برای بازگشت کاراته به المپیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدار صالحیامیری با رئیس کنفدراسیون کاراته آسیا، پیشنهاد راهاندازی کمپین برای بازگشت کاراته به المپیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید