رئیس حزب سوسیال دموکرات آلمان کناره گیری می نماید

در پی نتیجه ضعیف حزب سوسیال دموکرات آلمان در انتخابات پارلمانی اروپا، رئیس این حزب بیان کرد که از سمت خود کناره گیری می نماید.

رئیس حزب سوسیال دموکرات آلمان کناره گیری می نماید

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، آندرا نالز رئیس حزب سوسیال دموکرات (SPD) در مجلس آلمان به دنبال نتیجه ضعیف این حزب در انتخابات مجلسی اروپا کناره گیری می نماید.

بنابر گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، نالز امروز یکشنبه در کنفراس خبری اظهار داشت که وی روز دوشنبه استعفای خود را به عنوان رئیس حزب اعلام خواهد نمود و روز سه شنبه هم استعفای خود را به عنوان نماینده ارشد حزب تقدیم می نماید.

در بیانیه وی به این منظور آمده است: بحث ها با حزب و بازخورد به من نشان داد که دیگر از حمایت لازم برای انجام وظیفه ام برخوردار نیستم. من صمیمانه امیدوارم که شما بتوانید بار دیگر اعتمادآفرینی کنید واحترام متقابل ایجاد کنید و افرادی را بیابید که همه جانبه از شما حمایت نمایند. کشورمان نیازمند سوسیال دموکرات های قدرتمند است.

این اقدام نالز در پی نتیجه ضعیف حزب متبوعش در انتخابات مجلسی اروپا اتخاذ شد و باعث شد تا این حزب در آلمان در رده ای پس از احزاب دموکرات مسیحی و سوسیال مسیحی و سبزها قرار گیرد. این اقدام با توجه به اینکه سوسیال دموکرات ها یکی از احزاب در دولت ائتلافی آلمان هستند می تواند پیغامدهای منفی برای دولت داشته باشد.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: بروزرسانی: 7 مرداد 1398 شناسه مطلب: 141

به "رئیس حزب سوسیال دموکرات آلمان کناره گیری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس حزب سوسیال دموکرات آلمان کناره گیری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید