ردبول مرسدس را به شکایت تهدید کرد

به گزارش تور آسیایی ارزان، بال ردبول و بال مرسدس بنز، مسئله این روزهای مسابقات فرمول یک است. هلموت مارکو مشاور ارشد تیم فرمول یک ردبول ، مرسدس را تهدید کرد. این دو تیم عظیم مسابقات فرمول یک در ماه های اخیر درگیر تنش های بسیاری شده اند. مرسدس بال عقب ردبول را قانونی نمی داند. اما ردبول هم باور دارد بال جلو مرسدس انعطاف پذیر است.

ردبول مرسدس را به شکایت تهدید کرد

آیا ردبول در گرندپری آذربایجان از مرسدس شکایت می نماید؟

خبرنگاران - محمد فتح اللهی: بحث بال های انعطاف پذیر موضوع چالش های اخیر تیم های ردبول و مرسدس بنز است. در گرندپری اسپانیا زمانی که لوئیس همیلتون پشت اتومبیل ردبول مکس فرشتاپن حرکت می کرد، متوجه موضوع مهمی شد. همیلتون به وسیله ارتباط رادیویی به تیم مرسدس خاطرنشان کرد که بال عقب اتومبیل ردبول در جهتهای مستقیم و سرعت های بالا انعطاف پذیر است. البته صحبت از انعطاف های میلی متری است.

فدراسیون جهانی این موضوع را آنالیز می نماید

تیم ها اتومبیل های خود را براساس قوانین وضع شده توسط فدراسیون جهانی FIA طراحی و فراوری می نمایند. اما تمامی تیم ها کارشناسان خبره ای دارند تا راه های گریز از این قوانین را پیدا نمایند. نمونه های بسیاری از این گریز ها را در سال های قبل هم دیده بودیم. دیفیوزر دو طبقه تیم Brawn GP و F duct مکلارن نمونه های بارزی از این مثال هستند.

اما در پی اعتراض تیم مرسدس بنز از ردبول پس از گرندپری اسپانیا، فدراسیون جهانی عنوان نمود که این موضوع را آنالیز می نماید. FIA براساس قوانین نوشته شده می تواند حتی در میانه فصل نحوه تست های خود را بر روی اتومبیل ها تغییر دهد. از همین رو فدراسیون جهانی خاطرنشان کرد از گرندپری فرانسه به بعد تست های جدیدی بر روی اتومبیل ها اعمال خواهد نمود.

اما تا زمان برگزاری گرندپری فرانسه مسابقات دیگری نیز برگزار خواهد شد. طبیعتاً سایر تیم ها از این شرایط خوشنود نیستند.

براساس قوانین، استفاده از قطعات انعطاف پذیر در اتومبیل های فرمول یک ممنوع است.

بال های انعطاف پذیر در آذربایجان تأثیرگذارند

هفته آینده گرندپری آذربایجان در شهر باکو برگزار خواهد شد. جهت این پیست مملو از جهتهای مستقیم است. طبیعتاً ردبول و مرسدس با استفاده از قطعات انعطاف پذیر خود رجحان محسوسی خواهند داشت. به همین دلیل تیم هایی که چنین قطعاتی ندارند محتمل است در این گرندپری بخواهند به مرسدس و ردبول اعتراض نمایند. تیم مرسدس بنز پیش تر عنوان نموده بود تصمیم دارد در گرندپری آذربایجان نسبت به بال ردبول اعتراض خود را ثبت کند.

اتومبیل تیم مرسدس بنز از بال جلو انعطاف پذیر استفاده می نماید؟

هلموت مارکو در اینباره شرح داد. او گفت اگر تیم مرسدس دست به چنین کاری بزند، ردبول هم اعتراض خود را به بال جلو مرسدس ثبت خواهد نمود. مارکو گفت: اتومبیل ما مانند اتومبیل تمامی تیم های دیگر تست ها را پاس نموده است. این اتومبیل کاملاً قانونی است. به نظر من توتو ولف (مدیر تیم مرسدس) حق این را دارد که اعتراض کند. اما او باید بال جلو اتومبیل های خود را هم نگاه کند.

در تصویرهای تلویزیونی کاملاً تعیین است که چقدر بال جلو مرسدس در سرعت های بالا خم می گردد.

روس برآون (مدیر مسابقات فرمول یک) اما باور دارد سخت گیری های بیشتر در تست های فدراسیون جهانی تنها راه حل است. او گفت: راستش را بخواهید هیچ راه دیگری برای سرانجام دادن به این بحث وجود ندارد.

ردبول در گرندپری موناکو مرسدس را شکست داد. مرسدس اما 3 بر 2 ردبول را شکست داده است. باید دید پیروز رقابت در گرندپری آذربایجان کدام تیم است؟ ردبول رقابت را به تساوی می رساند یا مرسدس باری دیگر در رده اول جدول قهرمانی تیم ها می ایستد.

گرندپری آذربایجان 16 خرداد برگزار می گردد.

10 راننده پولدار تاریخ فرمول یک را بشناسید

منبع: بیت ران
انتشار: 4 تیر 1400 بروزرسانی: 4 تیر 1400 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1694

به "ردبول مرسدس را به شکایت تهدید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ردبول مرسدس را به شکایت تهدید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید