رکوردشکنی فروش لپ تاپ در سایه کرونا

به گزارش تور آسیایی ارزان، مدیرعامل شرکت اچ پی اظهار کرد: بازار رایانه شخصی که در سال 2020 برای نخستین بار در یک دهه گذشته رشد کرد، امسال هم با تقاضا برای لپ تاپ ها شاهد ادامه رشد خواهد بود.

رکوردشکنی فروش لپ تاپ در سایه کرونا

شرکت های سازنده رایانه شخصی دل تکنولوژیز و اچ پی با اعلام درآمد های سه ماهه مطلوب، پیش بینی کردند با وجود بازگشت تدریجی افراد به مدرسه و محل کار، افزایش تقاضا برای رایانه شخصی ادامه خواهد یافت.

شرکت های آمریکایی دل تکنولوژیز و اچ پی دو شرکت از سه سازنده بزرگ رایانه شخصی در جهان هستند و فروش و سود در مدت سه ماهه منتهی به 29 ژانویه را گزارش کردند که بالاتر از برآورد تحلیلگران بود.

انریکه لورس، مدیرعامل شرکت اچ پی اظهار کرد: بازار رایانه شخصی که در سال 2020 برای نخستین بار در یک دهه گذشته رشد کرد، امسال هم با تقاضا برای لپ تاپ ها شاهد ادامه رشد خواهد بود.

سازندگان رایانه شخصی انتظار دارند تقاضا برای نوت بوک ها از سوی مصرف کنندگانی که در دوران محدودیت های کرونا به دنبال امکان پذیر کردن کار و تحصیل از خانه بوده اند، حتی با تسهیل محدودیت های قرنطینه ای از میان نخواهد رفت.

قرنطینه چند ماهه برای بخش های بزرگی از جمعیت جهان استفاده از رایانه ها در همه زمینه ها از ارتباطات شخصی گرفته تا یادگیری و بازی را شتاب بخشیده است. لورس در مصاحبه ای گفت: تصور می کنیم که این تغییر پایدار است و کووید-19 فناوری را در همه بخش های زندگی ما اساسی تر کرده است.

اما مدیران شرکت اچ پی خوش بینی کمتری نشان دادند و پیش بینی کردند رشد تقاضای مصرف کننده ها با بازگشت افراد بیشتر به زندگی عادی پیش از قرنطینه، شیب ملایم تری خواهد یافت. جف کلارک، مدیر عملیاتی شرکت دل، به تحلیلگران گفت:

این شرکت انتظار دارد فضای تقاضا در سال 2021 بهبود پیدا کند. میلیون ها کودک مدرسه ای همچنان به لپ تاپ نیاز دارند و شرکت ها دفاتری را بازگشایی خواهند کرد که مجهز به رایانه های قدیمی تری هستند که باید تعویض شوند. رایانه شخصی قطب مدل مالی جدید است.

شرکت دل که تعداد زیادی رایانه در سه ماه گذشته به بازار عرضه کرد، با اشاره به کمبود برخی از انواع تراشه ها مانند تراشه های مورد استفاده برای کارت حافظه و صفحه نمایش، گفت محدودیت های عرضه برخی از قطعات رشد تولید را محدود کرده است. اچ پی انتظار دارد این شرایط تا سه ماه سوم امسال ادامه پیدا کند.

لورس گفت: پیش بینی دل از تقاضا برای رایانه شخصی در سال میلادی جاری 45 درصد بالاتر از پیش از شیوع پاندمی است و تامین کنندگان نتوانستند جوابگوی افزایش تقاضا باشند.

براساس گزارش بلومبرگ، دل گفت میزان فروش در 3ماه منتهی به 29 ژانویه 9 درصد افزایش یافته و به 1/ 26میلیارد دلار رسید، درحالی که تحلیلگران فروش این شرکت را 5/ 24 میلیارد دلار برآورد کرده بودند. شرکت اچ پی هم درآمد 6/ 15 میلیارد دلار را گزارش کرد که 600 میلیون دلار بیشتر از میانگین برآورد تحلیلگران بود.

درآمد سه ماه چهارم مالی دل از رایانه شخصی 19 درصد و درآمد اچ پی 34 درصد افزایش داشت. فروش رایانه شخصی دل به شرکت ها و سازمان های دولتی 16 درصد رشد کرد و به 9/ 9 میلیارد دلار رسید، اما فروش تجاری اچ پی کاهش داشت.

منبع: فرادید
انتشار: 26 فروردین 1400 بروزرسانی: 26 فروردین 1400 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1582

به "رکوردشکنی فروش لپ تاپ در سایه کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رکوردشکنی فروش لپ تاپ در سایه کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید