سازمان های اطلاعاتی انگلیس از وکلا جاسوسی می نمایند

خبرنگاران: انتشار اسنادی در ارتباط با ردیابی تماس های میان وکلا و موکلان آنها در موارد خاص از سوی سازمان های امنیتی انگلیس دردسر تازه ای برای دولت این کشور ایجاد نموده است.

سازمان های اطلاعاتی انگلیس از وکلا جاسوسی می نمایند

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از گاردین، طبق اسناد موجود در سازمان های اطلاعاتی ام آی5 و ام آی 6 انگلیس سرویس های اطلاعاتی این کشور در موارد امنیتی حساس به صورت مستمر وسایل ارتباطی میان وکلا و موکل هایشان را تحت کنترل قرار داده اند.

با توجه به اینکه سازمان های امنیتی قادر به استفاده قانونی از این اطلاعات نیز بوده اند دیوید دیویس، یکی از اعضای حزب محافظه کار مجلس انگلیس بیان کرد که سازمان های اطلاعاتی این کشور باید به محض استفاده از اطلاعات مذکور آنها را نابود می کردند.

دو نفر از شاکیان این پرونده عبدالحکیم بلحاج و سامی السعدی از اتباع لیبی هستند که پس از ربوده شدن در یک عملیات مشترک میان ام آی6 و سازمان امنیت ملی آمریکا در سال 2004 به لیبی بازگردانده شده و توسط معمر قذافی شکنجه شدند.

بل حاج اجازه دارد که به دلیل این رفتار نامناسب از دولت انگلیس شکایت کند. درپی افشاگری های ادوارد اسنودن، پیمانکار سابق سازمان سیا که اقدام به افشای فعالیتهای غیرقانونی این سازمان در تمام نقاط جهان کرد وکلای بل حاج نگران این مسئله بودند که تماس های تلفنی و اینترنتی میان آنها و موکلشان شنود شده باشد.

اسناد موجود همچنین حاکی از آن است که سازمان های اطلاعاتی انگلیس این واقعیت را که اطلاعات مربوط به موارد امنیتی را در اختیار دارند از دادگاه های این کشور مخفی نموده اند.

الیزابت نایت، مدیر یک سازمان حقوق بشری گفت: ما درحال حاضر می دانیم که قانون به سرویس های امنیتی اجازه ردیابی تمام وسایل ارتباطی و سوء استفاده از حریم خصوصی ما را داده است. دولت نمی تواند از این سوء استفاده ها بیش از این حمایت کند. ما هرچه سریعتر به اصلاح قوانین احتیاج داریم.

پ

منبع: تسنیم
انتشار: 13 بهمن 1398 بروزرسانی: 13 بهمن 1398 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 625

به "سازمان های اطلاعاتی انگلیس از وکلا جاسوسی می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان های اطلاعاتی انگلیس از وکلا جاسوسی می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید