سرمربی تیم ملی تیراندازی: از شنبه اصلا فشنگ نداریم!

به گزارش تور آسیایی ارزان، سرمربی تیم ملی تفنگ گفت: از هانوفر تعدادی فشنگ خریدیم که هنوز بدستمان نرسیده است و اگر از شنبه اردوهای خود را شروع کنیم اصلا فشنگ نداریم.

سرمربی تیم ملی تیراندازی: از شنبه اصلا فشنگ نداریم!

الهام هاشمی سرمربی تیم ملی تفنگ در گفت و گو با خبرنگاران، در مورد سطح مسابقات تیراندازی دانمارک اظهار کرد: 115 نفر از 10 کشور جهان در این مسابقات شرکت نموده بودند. بعضی از کشورها تنها یک یا دو نماینده داشتند. روی هم رفته سطح مسابقات خوب بود هرچند که در سطح مسابقات جام جهانی نبود. تیراندازان ما هم بیشترا خیلی خیلی خوب کار کردند. ما در کل چهار مسابقه ای که در بخش تفنگ داشتیم، چهار طلا، یک نقره و یک برنز گرفتیم.

وی در ادامه در مورد رکورد تیراندازان ایرانی در مسابقات دانمارک گفت: رکورد تیراندازان ما قابل قبول بود و رکوردهای خیلی خوبی داشتند. رکوردهایشان در سطحی که انتظار داشتیم بود، قرار نیست که اکنون رکوردهای تیراندازان در حد المپیک باشد. در مدت باقی مانده تا المپیک کم کم رکورد آن ها به سطح مورد نظر خواهد رسید. از عملکرد تیراندازانم طبق برنامه ریزی که داشتم واقعا راضی هستم و امیدوارم که بتوانیم به همین خوبی پیش رویم.

او به اردوی هانوفر اشاره نمود و گفت: بعد از مسابقات دانمارک به اردوی هانوفر رفتیم. هرچند که تنها چهار روز بود ولی اردوی خیلی خوبی بود. تیراندازان توانستند با فشنگِ خوب تمرین نمایند. روز آخر هم یک رکوردگیری سه شرایط و فینال داشتیم که بیشتر ورزشکاران خوب کار کردند. حتی در فینال رکوردی که قبلا داشتند را شکستند. آن رکورد خیلی نزدیک به رکورد فینال جهان بود.

هاشمی در مورد تجهیز سلاح ها و خرید فشنگ از آلمان گفت: تجهیزات اصلی خریداری شد. بیشتر تجهیزاتی که احتیاج داشتیم را توانستیم تهیه کنیم. هر چند که تعدادی از آن ها مانده که امیدوارم در مسابقات مونیخ بتوانیم آن ها را خریداری کنیم. در مورد فشنگ هم توانستیم تست فشنگ انجام دهیم و تعدادی فشنگ بخریم هر چند که متاسفانه هنوز به دست ما نرسیده است. عاجزانه از تمام کسانی که می توانند به ما یاری نمایند که فشنگ های ما زودتر آزاد گردد می خواهم اقدامات لازم را انجام دهند. اگر از شنبه اردوهای خود را شروع کنیم اصلا فشنگ نداریم.

سرمربی تیم ملی تفنگ در مورد فرایند اردوهای تیم ملی تیراندازی با توجه به شیوع ویروس کرونا گفت: باید دید در روزهای آینده شرایط چگونه پیش می رود. ان شاءالله که خیلی زود این ویروس تحت کنترل در بیاید و جلوی شیوع آن گرفته گردد. اما همه چیز بستگی به این دارد که این ویروس در ایران و جهان چگونه پیش می رود. امیدوارم که خیلی زود شرایط به حالت عادی برگردد. قرار بود بعد از هانوفر سه روز استراحت داشته باشیم اما با توجه به این شرایط از ما خواستند که این هفته را تمرین نکنیم. مسابقات زمستانی هم که قرار بود از 5 شنبه شروع گردد به تاخیر افتاده است. امیدوارم که بتوانیم از شنبه اردوهایمان را دوباره شروع کنیم.

وی در ادامه در مورد حضور تیم ملی در مسابقات جام جهانی هند گفت: سال ها پیش زمانی که خودم ورزشکار بودم به دلیل ویروس سارس مسابقات قهرمانی آسیا سه ماه به تعویق افتاد، اما اکنون با توجه به نزدیکی مسابقات المپیک و اینکه این مسابقه تا حد زیادی تکلیف سهمیه رنکینگ را تعیین خواهد نمود بعید می دانم فرصت زیادی برای عقب انداختن آن وجود داشته باشد. باید دید که مسئولان فدراسیون جهانی چه تصمیمی می گیرند. امید دارم که هر چه زودتر این ویروس تحت کنترل در آید تا همه هموطنانمان در کمال صحت و سلامت به کارهای روزمره شان برسند و تاخیری هم در برنامه های ما به وجود نیاید.

هاشمی در پاسخ به این سوال که تکلیف تیراندازان المپیکی و اردوهای آن ها چه خواهد بود گفت: نمی دانم باید تا هفته دیگر صبر کنیم باید ببینیم شرایط به چه صورت می گردد. اینکه امکان برگزاری اردو هست یا خیر! اینکه فشنگ ها به دست ما می رسد یا خیر؟ اینکه تکلیف مسابقات هند چه خواهد شد را باید تا هفته دیگر صبر کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 836

به "سرمربی تیم ملی تیراندازی: از شنبه اصلا فشنگ نداریم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرمربی تیم ملی تیراندازی: از شنبه اصلا فشنگ نداریم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید