سیدنی پاول: ترامپ می&zwnjتواند به قانون دخالت کشورهای خارجی در انتخابات متوسل گردد

به گزارش تور آسیایی ارزان، خبرنگاران : وکیل پیشین ترامپ می گوید رئیس جمهور آمریکا می تواند برای پیشبرد ادعاهای خود درباره نادرست بودن نتیجه انتخابات، به قانون اجرایی سال 2018 مبنی بر دخالت کشورهای خارجی در انتخابات ریاست جمهوری این کشور متوسل گردد.

سیدنی پاول: ترامپ می&zwnjتواند به قانون دخالت کشورهای خارجی در انتخابات متوسل گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، سیدنی پاول وکیل پیشین دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا که چندی پیش از تیم حقوقی وی کنار گذاشته شد، مدعی است به دلیل دخالت های [ادعایی] خارجی در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر، بهانه کافی برای توسل به قانون اجرایی سال 2018 وجود دارد.

پاول در مصاحبه با پایگاه خبری اِپوک تایمز، گفت که این قانون می تواند هر نوع قدرتی به ترامپ بدهد، از اختیار تصرف اموال [انتخاباتی] تا تعلیق موارد مختلف، و همچنین درخواست توقیف دستگاه های شمارش آراء.

ترامپ در سپتامبر 2018 دستور اجرایی را به قانون تبدیل کرد که می گوید به فاصله 45 روز از سرانجام انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، مدیر اطلاعات ملی این کشور در مشورت با سران دیگر سازمان ها و دستگاه های اجرایی مرتبط، باید هر نوع اطلاعاتی مبتی بر دخالت یک دولت یا شخص خارجی که با هدف دخالت در انتخابات اقدام نموده باشند را ارزیابی نمایند.

به نوشته این وبگاه، وی همچنین اضافه نمود: ذیل قدرت های اضطراری، او حتی می تواند دادستان ویژه ای برای آنالیز این مورد منصوب کند، چیزی که دقیقا باید اتفاق بیافتد. هر دستگاه اخذ و شمارش آراء باید همین الان توقیف گردد. مدارک کافی برای توجیه این کار وجود دارد.

وکیل پیشین ترامپ در ادامه ادعاهایش گفت طبق قانون اجرایی 2018، جان راتکلیف مدیر اطلاعات ملی آمریکا فقط چند روز وقت دارد تا گزارش خود را برای تحویل به رئیس جمهور آماده کند.

با این حال هنوز تعیین نیست راتکلیف چه زمانی گزارش خود را ارائه می نماید زیرا هنوز هیچ تاییدیه علنی در این باره صادر نشده است.

این ادعاها در حالی است که دیوان عالی آمریکا روز شنبه درخواست ایالت تگزاس و ستاد وی برای ابطال نتایج انتخابات در 4 ایالت این کشور را رد کرد. هر سه قاضی که از سوی ترامپ در این دادگاه منصوب شده اند نیز همراه با اکثریت قضات دادگاه عالی آمریکا این اقدام ایالت تگزاس و ستاد ترمپ را رد کردند.

ایالت تگزاس به همراه ستاد ترامپ در دادخواستی که به دیوان عالی آمریکا ارائه کردند خواهان ابطال نتیجه انتخابات در 4 ایالت کلیدی جورجیا، میشیگان، پنسیلوانیا و ویسکانسین بودند که در تمامی این 4 ایالت کلیدی، بایدن پیروز انتخابات اعلام شده است.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز سوم نوامبر (13 آبان) برگزار گردید. برآوردهای رسانه های آمریکا حاکی است جو بایدن با کسب 306 رأی الکترال در این انتخابات پیروز شده است. ترامپ 232 رأی الکترال به دست آورد اما ترامپ تا به امروز از پذیرفتن شکست در انتخابات امتناع ورزیده و بارها تأکید نموده است که بایدن با تقلب بعنوان پیروز این فرایند معرفی شده است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 19 دی 1399 بروزرسانی: 19 دی 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1397

به "سیدنی پاول: ترامپ می&zwnjتواند به قانون دخالت کشورهای خارجی در انتخابات متوسل گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیدنی پاول: ترامپ می&zwnjتواند به قانون دخالت کشورهای خارجی در انتخابات متوسل گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید