شرایط جدید خرید خودرو و ساختمان در دستگاه های اجرایی

به گزارش تور آسیایی ارزان، خرید خودرو خارجی و ساختمان در دستگاه های اجرایی برای سال جاری ممنوع است مگر در شرایط استثنا.

شرایط جدید خرید خودرو و ساختمان در دستگاه های اجرایی

جهت دریافت خدمات نوسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، با توجه به شرایط اقتصادی که دولت طی سال های اخیر و به ویژه از سال گذشته و امسال دارد برای صرفه جویی در هزینه ها خرید اموال و املاک غیر ضروری ممنوع شده است. در عین حال که حتی دولت پیش بینی نموده منابع سنگینی را از محل فروش، واگذاری و یا مولد سازی اموال خود برای امسال کسب درآمد کند.

آنچه که دستگاه های اجرایی برای خرید خودرو و ساختمان اجرایی در امسال باید در دستور کار قرار دهند این گونه است که برای خوردو ، خرید هرگونه خودروی سواری خارجی برای دستگاهها ممنوع است.

همچنین خرید خودروی سواری داخلی نیز بر اساس ضوابط اجرایی قانون بودجه 1399 حداکثر به تعداد خروج خودروهای سواری و با رعایت مقررات و همچنین اعتبار مجازی که در اختیار آنها واقع شده است انجام می گردد.

اما در رابطه با خرید و یا ساخت ساختمان های جدید نیز ممنوعیت هایی وجود دارد؛ به طوری که تاکید شده احداث و خرید ساختمان های جدید اداری توسط دستگاههای اجرایی از جمله شرکت های دولتی ، بانک ها و موسسات انتفاعی وابسته به دولت ممنوع است.

در رابطه با احداث و خرید ساختمان مواردی مستثنی شده است ؛ به طوری که تغییر سطح تقسیمات کشوری، تجمیع ساختمانهای اداری موجود و بازسازی ساختمانهای در حال تخریب بدون ایجاد بار اقتصادی جدید، تمرکز زدایی و خروج از کلان شهرها بدون ایجاد بار اقتصادی جدید و همچنین طرح های خرید یا احداث در طرح های مصوب پیش بینی شده قرار داشته باشند.

اما ساختمانهای با ارزش یا قدمت تاریخی در مالکیت دولت و در اختیار دستگاههای اجرایی پس از دریافت تاییدیه از شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران و یا وزارت میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی با رعایت قوانین و مقررات مربوط به کاربری مناسب مورد استفاده قرار می گیرد.

این محدودیت ها در حالی اعمال خواهد شد که دولت در قالب بودجه امسال حدود 50 هزار میلیارد تومان از محل فروش، واگذاری و مولد سازی اموال خود کسب درامد کند و در این حالت احتمال خرید جدید ساختمان به حداقل خواهد رسید.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 11 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 874

به "شرایط جدید خرید خودرو و ساختمان در دستگاه های اجرایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط جدید خرید خودرو و ساختمان در دستگاه های اجرایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید