شرط طالبان برای کاهش یک هفته ای درگیری ها در افغانستان

به گزارش تور آسیایی ارزان، رسانه های افغانستان اعلام کردند که رهبر طالبان در ازای کاهش خشونت 7 روزه خواهان امضای توافقنامه صلح و خروج نیروهای خارجی از این کشور شده است.

شرط طالبان برای کاهش یک هفته ای درگیری ها در افغانستان

به گزارش دفتر منطقه ای تور آسیایی ارزان، منابعی اعلام کردند که ملا هبت الله رهبر طالبان تاکید نموده است که در برابر کاهش خشونت 7 روزه باید آمریکا پس از امضای توافقنامه صلح، نیروهای خارجی را از افغانستان خارج کند.

طلوع به نقل از منابعی نوشت: رهبر طالبان کاهش درگیری ها در شهرهای مهم افغانستان را هنگامی عملی دانسته است که آمریکا در پی امضای توافقنامه صلح، نیروهای خارجی از این کشور را خارج کند.

منابع نزدیک به طالبان می گویند که کاهش خشونت ها به این معنا است که طالبان به شهرها حمله نمی نمایند، حمله های انتحاری انجام نمی دهند و نیز بزرگراه های افغانستان را مسدود نمی نمایند.

حمدالله محب مشاور امنیت ملی افغانستان نیز در دهلی نو گفت که آتش بس فرایند صلح پایدار را در افغانستان سرعت می بخشد؛ زیرا مردم این کشور با جدیت خواهان آن هستند.

از سوی دیگر، ناجیه انوری سخنگوی وزارت دولت در امور صلح افغانستان با اشاره به تشکیل کمیته هماهنگی صلح گفت: این کمیته که ریاست آن را وزارت دولت در امور صلح برعهده دارد، در راستای ایجاد هماهنگی میان وزارت و 14 نهاد دولتی دیگر در فرایند صلح فعالیت می نماید.

با این حال، ضمیر کابلوف نماینده ویژه روسیه در امور افغانستان گفته است که طالبان پذیرفته اند که در صورت امضای توافقنامه صلح با آمریکا، یک آتش بس ابتدایی را با دولت افغانستان نیز بپذیرند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 اسفند 1398 بروزرسانی: 13 اسفند 1398 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 709

به "شرط طالبان برای کاهش یک هفته ای درگیری ها در افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرط طالبان برای کاهش یک هفته ای درگیری ها در افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید