شکایت رئیس جمهور چین به ترامپ: آمریکا در امور داخلی چین دخالت می نماید

به گزارش تور آسیایی ارزان، براساس گزارش ها، رئیس جمهوری چین به ترامپ گفته است بابت اظهارات و رفتارهای منفی آمریکا در قبال مسائلی نظیر هنگ کنگ و سین کیانگ نگران است.

شکایت رئیس جمهور چین به ترامپ: آمریکا در امور داخلی چین دخالت می نماید

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا آدینه تلفنی با شی جینپینگ، رئیس جمهوری چین گفت وگو کرد و مدعی پیشرفت در مسائلی از تجارت تا کره شمالی و هنگ کنگ شد اما چین گفت، شی جینپینگ ایالات متحده را به مداخله در امور داخلی خود متهم می نماید.

این رهبران یک هفته پس از امضای فاز اول توافق با هدف خاتمه دادن به جنگ تجاری 18 ماهه که بازارها را متشنج نموده و تنش هایی به وجود آورده است، صحبت کردند. ترامپ تماس تلفنی با رهبری چین را در پیامی توییتری خاطرنشان کرد. یک مقام کاخ سفید هم آدینه از رایزنی آن ها اطلاع داد. تلویزیون مرکزی چین گزارش داد، شی به درخواست رئیس جمهوری آمریکا با او گفت وگو داشته است.

رئیس جمهوری آمریکا در پیامش نوشت: مذاکرات بسیار خوبی با رئیس جمهوری شی از چین با دغدغه توافق تجاری بزرگمان داشتیم. چین خرید بزرگ محصولات کشاورزی و دیگر موارد را شروع نموده است. امضای رسمی در دستورکار است. همچنین درباره کره شمالی گفت وگو شد و ما با چین همکاری می کنیم و (پیشرفت!) هنگ کنگ.

خبرگزاری دولتی شینهوای چین گزارش داد، رئیس جمهوری چین به ترامپ گفته است که عمیقا درباره اظهارات و رفتارهای منفی آمریکا در ارتباط با تایوان، هنگ کنگ، سین کیانگ و تبت نگران است. در گزارش شینهوا آمده است: این اقدامات دخالت در امور داخلی چین است، به منافع چین لطمه می زند و اعتماد و همکاری متقابل میان دو طرف را تضعیف می نماید.

شینهوا گزارش داد، شی جینپینگ ابراز امیدواری کرد ترامپ اجماع مهمی که در جریان دیدارها و تماس هایشان حاصل شد اجرایی کند و توجه فراوانی برای نگرانی های چین قائل گردد و از مداخله در روابط دوجانبه و دستورکار مهم خودداری کند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 11 دی 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 547

به "شکایت رئیس جمهور چین به ترامپ: آمریکا در امور داخلی چین دخالت می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکایت رئیس جمهور چین به ترامپ: آمریکا در امور داخلی چین دخالت می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید