عوامل زیان مردم در بورس به رئیس قوه قضاییه معرفی شدند

به گزارش تور آسیایی ارزان، نایب رئیس اول مجلس با اعلام اهمال سازمان بورس در انجام وظایف ، فهرست متهمین در بازارگردانی سهام را به رئیس قوه قضائیه ارسال کرد و خواستار رسیدگی و برخورد شد.

عوامل زیان مردم در بورس به رئیس قوه قضاییه معرفی شدند

به گزارش خبرنگاران به نقل از بورس پرس ، امیرحسین قاضی زاده هاشمی با ارسال نامه ای به ابراهیم رئیسی ،فهرست متخلفین بازار سرمایه را ارسال و اعلام نمود: متاسفانه رانت خواران و وابستگان اقتصاد دولتی با چنبره به اقتصاد و بعضی شرکت های خصولتی با دعوت مردم توسط رئیس جمهور، موجب رشد حبابی سهام شدند و نهایتا بازار سرمایه را به قتلگاه سرمایه های مردم تبدیل نموده اند.

متاسفانه مدیران سازمان بورس با اهمال و ترک فعل در وظابف نظارتی طبق ماده 52 قانون بازار بهادار بعد از 4 ماه هنوز فهرست متخلفین و مسببین سقوط شاخص را به مراجع قضایی ارائه نکردنده اند و مانع پیگیری مجلس و مراجع قضایی شده اند. وزرای مالی دولت نسبت به نقش پیرامون صعود کنترل نشده بازار و سقوط و به یغما رفتن سرمایه مردم مورد مواخذه قرار گیرند.

از آنجایی که سازمان بورس به وظیفه عمل ننموده به نمایندگی از مردم، فهرست متهمین در موضوع بازارگردانی و شرکت هایی که با عملکرد سوء باعث سقوط بازار سرمایه شده اند را جهت رسیدگی و برخورد لازم تقدیم می کنم.

براساس این گزارش، بزرگ ثابت کارگزار بورس هم در واکنش به این اقدام در فضای مجازی اعلام نمود: واقعا اگر دنبال پیگیری یا مجازات مسببین افت چند ماهه بورس هستند، چرا دنبال رسانه ای کردن موضوع و سر و صدا راه انداختن هستند؟!

اولا اینکه اگر سازمان بورس کم کاری نموده و اسامی را اعلام ننموده از کجا به این فهرست دست یافته اند؟ ثانیا قطعا می دانند تا قطعیت اتهامی در مراجع قانونی ذیصلاح به اثبات نرسیده باشد نمی توان با آبروی دیگران بازی کرد. در نهایت اینکه، مسائل احتمالی بازار سرمایه بعنوان بازاری کاراتر، شفاف تر و نظام مند تر در مقایسه با سایر بازارها باید در یک ساختار معقول و متقن و در درون بازار حل گردد نه با نامه نگاری به قوه قضائیه .

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 12 دی 1399 بروزرسانی: 12 دی 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1380

به "عوامل زیان مردم در بورس به رئیس قوه قضاییه معرفی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عوامل زیان مردم در بورس به رئیس قوه قضاییه معرفی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید