فرآیند فعالیت شرکت توسعه ایران گردی و دنیا گردی کاملا قانونی است، سامان دهی خانه مسافرها با هدف جلوگیری از مسائل است

به گزارش تور آسیایی ارزان، مدیرعامل شرکت مادر تخصی توسعه ایران گردی و دنیا گردی با اشاره به خبر منتشر شده در خبرگزاری مهر با تیتر ورود وزارت میراث فرهنگی به خانه مسافرها فسادزاست، گفت: فعالیت این شرکت کاملا قانونی است و بر مدار قانون حرکت می نماید، سامان دهی خانه مسافرها با نظارت اماکن ناجاست؛ بنابر این باید سوال کرد کجای این فعالیت فسادزا است؟.

فرآیند فعالیت شرکت توسعه ایران گردی و دنیا گردی کاملا قانونی است، سامان دهی خانه مسافرها با هدف جلوگیری از مسائل است

جهت دریافت خدمات پتینه کاری ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

خشایار نیکزادفر امروز چهارشنبه 11 تیر 99 در گفت و گو با خبرنگار تور آسیایی ارزان، توضیح داد: در این گزارش آمده است: مرکز پژوهش های مجلس درباره خانه مسافرها گزارشی تهیه و در آن نوشته که ورود شرکت مادرتخصصی ایران گردی در خانه مسافرها از نظر قانونی ابهام دارد، ورود وزارتخانه میراث فرهنگی نیز به آن فسادزاست. در حالی که به نظر می رسد فرد یا افرادی که این موضوع را مطرح کردند از دستورالعمل ها و فرآیند قانونی که این شرکت برای سامان دهی خانه مسافرها طی می نماید اطلاع ندارند.

او اضافه کرد: شرکت مادرتخصصی توسعه ایران گردی و دنیا گردی به استناد تبصره 2 ماده یک قانون تشکیل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایجاد شده و به عنوان بازوی اجرایی و عامل تصدی گری در مورد سامان دهی خانه مسافرها معین شده است.

نیکزاد فر اضافه کرد: در حال حاضر 300هزار خانه مسافر در کشور وجود دارد که این خانه مسافرها را وزارت میراث فرهنگی یا این شرکت به وجود نیاورده اند؛ بلکه وجود داشته اند؛ حال در این میان وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به وسیله شرکت مادر تخصصی توسعه ایران گردی و دنیا گردی به دنبال سامان دهی این خانه مسافرها است.

این مقام مسئول ادامه داد: تا کنون 30 هزار خانه مسافر سامان دهی شده اند و دستورالعمل جدیدی از دی ماه سال گذشته در این خصوص تبیین و ابلاغ شده است.

او با بیان این که تمام فرآیندهای قانونی این سامان دهی طی شده است، اضافه کرد: ما سامانه ای را برای شناسایی و ساما ن دهی خانه مسافرها تهیه کردیم که نماینده اماکن نیز بر این سامانه نظارت دارد، تمام فرآیندهای شناسایی و سامان دهی خانه مسافرها به وسیله این سامانه انجام می گردد که در حال حاضر با توجه به شیوع کرونا و ضرورت پرهیز از مراجعه حضوری ارباب رجوع یک مزیت بسیار خوب به حساب می آید.

نیکزادفر ادامه داد: این شرکت به منظور سامان دهی خانه مسافرها ورود پیدا نموده و تا کنون 30 هزار خانه مسافر سامان دهی شدند و سامانه نیز در حال حاضر فعال است و تمام فرآیندها به استناد قانون انجام می گردد و نماینده اماکن نیز بر این خصوص نظارت دارد، حال این میان باید از مطرح کنندگان این موضوع سوال کرد که فرآیندی که کاملا قانونی طی می گردد بر چه اساسی فسادزاست؟

او در انتها اعلام نمود: سامانه ای که طراحی شده یک سامانه جامع است که تمام فرآیندهای قانونی را طی نموده و موضوع میزبانی از مسافر را تسهیل نموده و حتی به منظور آموزش شیوه صحیح میزبانی از مسافران و گردشگران با همکاری اداره کل آموزش معاونت گردشگری، سه فیلم کوتاه در مورد شیوه میزبانی از مسافران در این سامانه بارگذاری شده است.

منبع: میراث آریا
انتشار: 21 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1085

به "فرآیند فعالیت شرکت توسعه ایران گردی و دنیا گردی کاملا قانونی است، سامان دهی خانه مسافرها با هدف جلوگیری از مسائل است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرآیند فعالیت شرکت توسعه ایران گردی و دنیا گردی کاملا قانونی است، سامان دهی خانه مسافرها با هدف جلوگیری از مسائل است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید