قربانی: انداختن مسائل استقلال به گردن اسماعیلی دور از جوانمردی است

به گزارش تور آسیایی ارزان، مدافع اسبق تیم فوتبال استقلال گفت: همه پیشکسوتان برایم قابل احترام هستند، اما فرشید اسماعیلی و دیگر بازیکنان در این تیم انجام وظیفه می کنند.

قربانی: انداختن مسائل استقلال به گردن اسماعیلی دور از جوانمردی است

گزارش گروه ورزشی تور آسیایی ارزان، به پیروز قربانی در گفت و گو با رادیو جوان در مورد اینکه آیا بازیکن حق دارد برای دریافت طلب خودش اعتراض کند، گفت: این مسأله به نحوه برخورد مدیریت با بازیکنان در طول سال های گذشته بستگی دارد. در مورد اعتراض هایی که در فوتبال ایران باب شده، بازیکنان تا درصد زیادی حق دارند. چون اعتمادی که باید بین مدیریت باشگاه و بازیکنان باشد، متأسفانه به دلایل مختلف از بین رفته و مدیران هم فقط و فقط فکر این هستند که دوران خودشان را آغاز کنند. به نظرم مدیریتی که بر اساس استاندارد بر سر کار بیاید در فوتبال ایران وجود ندارد.

قربانی در مورد اینکه الان قراردادها با تبصره ها و ماده های آن چنانی بسته می شوند و آیا در زمان او هم چنین مسائلی بود، گفت: همه اینها به مدیریتی که در فوتبال ایران وجود ندارد برمی شود. قوانین من درآوردی معین کردند و متأسفانه به فکر تبعات آن نیستند و باعث شدند این اتفاقات بیفتد. زمان ما موضوع سقف قرارداد را معین کردند و دیدیم که باشگاه ها به انحاء مختلف این را دور زدند. الان هم در فوتبال ایران این مسائل دیده می شود؛ مثلاً مجلس تصویب کرده هیچ نهاد دولتی و... حق ندارد در ورزش یا فوتبال حرفه ای سرمایه گذاری کند اما همین قانون را خود دولتی ها به انحاء مختلف دور می زنند.

وی ادامه داد: شما بررسی کنید آیا باشگاه های ایرانی منبع درآمد دارند، بعد قانون تصویب کنید. عملا دست باشگاه ها بسته شده، باشگاه ها بیشتر دولتی هستند و برای این که این قانون را دور بزنند، کارهای مختلفی انجام می دهند. متأسفانه قانون تصویب می کنیم ولی متوجه تبعات آن نیستیم.

مدافع پیشین تیم استقلال در پاسخ به این سوال که فکر می کند چند درصد فوتبال ما وعده و وعید است، بیان کرد: فکر می کنم بالای 90 درصد. پرونده هایی که در فیفا و یا کمیته معین شرایط هستند را ببینید، متوجه می شوید خیلی مواقع بازیکن به پولش نمی رسد و همین باعث می شود که اعتماد بازیکن به مدیریت از بین برود و به خودش این حق را می دهد که اعتراضش را به شکل های مختلف بیان کند.

قربانی در مورد این که آیا کار فرشید اسماعیلی درست بود، گفت: ما بیرون نشسته ایم و شرایط بازیکنان را نمی دانیم، فقط منتظریم بازیکن حرفی بزند و واکنشی نشان بدهیم. همه پیشکسوتان استقلال برای من قابل احترام هستند، اما فرشید اسماعیلی و دیگر بازیکنان استقلال در این تیم انجام وظیفه می کنند. رکن اول یک باشگاه بازیکن است که به زمین می رود و باید عملکرد مطلوبی داشته باشد. بازیکن هم زندگی دارد و شاید مسائل زیادی داشته باشد. وقتی می بیند آن طور که باید و شاید حرکتی از جانب باشگاه در جهت پرداخت خواسته هایش صورت نمی گیرد این حق را به خودش می دهد که اعتراض کند و خودش را خالی کند.

پیشکسوت استقلال اضافه کرد: البته این کار حرفه ای نیست ولی حالا حرفی زده و اینکه دست به دست هم بدهیم، بخواهیم او را بکوبیم و همه مسائل استقلال را مثلاً به گردن فرشید اسماعیلی بیندازیم به نظرم دور از جوانمردی است. فرشید اسماعیلی و دیگر بازیکنان زحمت می کشند. آن ها در جریان مسائل استقلال به صورت مستقیم قرار دارند و انتظار دارند مدیریت باشگاه بتواند مسائل آنها را حل نماید. اگر استقلال فردا نتیجه نگیرد آنها اولین کسانی هستند که سیبل می شوند.

قربانی شرح داد: خودمان را گول نزنیم، من ِ پیشکسوت در خانه نشسته ام، کاری ندارم و فقط انتقاد می کنم ولی این بازیکنان هستند که وقتی تیم نتیجه نمی گیرد در معرض انتقادها قرار می گیرند. طبیعتا مسائلی هم که وجود دارد آنها بهتر می دانند. باید حق را به آن ها بدهیم ولی نه به این شکل، به نظرم این انتقاد می توانست به شکل بهتری بیان شود. امیدوارم باشگاه هم بتواند مدیریت خوبی داشته باشد، چون بازیکنان استقلال واقعا زحمت می کشند و درست نیست منتظر باشیم و از هر فرصتی استفاده کنیم که آن ها را بکوبیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 تیر 1399 بروزرسانی: 5 تیر 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 997

به "قربانی: انداختن مسائل استقلال به گردن اسماعیلی دور از جوانمردی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قربانی: انداختن مسائل استقلال به گردن اسماعیلی دور از جوانمردی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید