مانور تست پایداری شبکه ملی اطلاعات برگزار گشت

به گزارش تور آسیایی ارزان به نقل از وزارت ارتباطات، مانور تست پایداری شبکه ملی اطلاعات و پایداری لایه های مختلف این شبکه در جلسه ای در محل شرکت ارتباطات زیرساخت برگزار شد.

مانور تست پایداری شبکه ملی اطلاعات برگزار گشت

در این جلسه صادق بیک پور رئیس کمیته پدافند غیرعامل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اهمیت پدافند غیرعامل و نقش آن در حوزه های مخابراتی کشور گفت: اولویت اصلی پدافند غیر عامل در حوزه ارتباطات زیرساخت، توسعه زیرساخت ها با رویکرد ملی است.

وی اضافه نمود: یکی از اهداف اصلی پدافند غیر عامل، حفاظت از زیرساخت ها و دارایی های کشور است تا هرگونه آسیب پذیری در برابر تهدیدات را شناسایی کرده و اقدامات پیشگیرانه انجام شود. براین اساس با توجه به وجود حملات احتمالی در بستر شبکه، این ضرورت احساس می شود که تست های پایداری شبکه برگزار شود.

بیک پور شرح داد: علاوه بر اهمیت وجود دانش در زیرساخت شبکه، برخورداری از نیروی انسانی خلاق، متعهد و متخصص نیز از مواردی است که می تواند به ارتقای کیفیت پایداری شبکه کمک کند.

رئیس کمیته پدافند غیرعامل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، برگزاری مانور تست پایداری شبکه ملی اطلاعات در زیرساخت را همزمان با هفته پدافند غیرعامل از اقداماتی بیان کرد که درصد آمادگی و قابل پیش بینی شدن حملات احتمالی را افزایش می دهد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 دی 1398 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 525

به "مانور تست پایداری شبکه ملی اطلاعات برگزار گشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مانور تست پایداری شبکه ملی اطلاعات برگزار گشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید