متن مکالمه ترامپ و رئیس جمهور اوکراین منتشر شد

به گزارش تور آسیایی ارزان، کاخ سفید دقایقی پیش متن مکالمات رئیس جمهور آمریکا و همتای اوکراینی که به مسئله ای جنجالی در روزهای اخیر بدل شده را منتشر کرد.

متن مکالمه ترامپ و رئیس جمهور اوکراین منتشر شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از پالتیکو، کاخ سفید صبح روز چهارشنبه به وقت محلی متن مکالمه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با همتای اوکراینی وی را که به مسئله ای جنجالی در روزهای اخیر بدل شده و شروع روند استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان آمریکا را به دنبال داشته است، منتشر کرد.

بر اساس فایلی که کاخ سفید امروز چهارشنبه از متن مکالمه ترامپ و ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین منتشر نموده، ترامپ از همتای اوکراینی خود خواسته است که با رودی جولیانی وکیل شخصی وی در راستای تعیین کردن نقش احتمالی جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق آمریکا در اخراج دادستان سابق اوکراین همکاری کند.

ترامپ در این مکالمه تلفنی که در تاریخ 25 جولای (3 مرداد) صورت گرفته، به رئیس جمهور اوکراین گفته است: صحبت های زیادی درباره پسر بایدن مطرح است. درباره اینکه بایدن روند بازرسی قضائی را متوقف نموده است. افراد زیادی می خواهند درباره این مسئله بیشتر بدانند، بنابراین هرگونه همکاری شما با دادستان کل [آمریکا] عالی خواهد بود.

وی در جای دیگری به همتای اوکراینی خود گفته است: بایدن در گوشه و کنار با افتخار گفته که روند بازرسی قضائی را متوقف نموده است. بنابراین اگر شما بتوانید در این مورد تحقیق کنید، از نظر من کار بزرگی انجام داده اید.

کاخ سفید متن مکالمه ترامپ و رئیس جمهور اوکراین را در حالی منتشر می نماید که روز گذشته نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از شروع رسمی روند استیضاح ترامپ به دلیل سوء استفاده از قدرت اطلاع داد.

نانسی پلوسی نمایندگان دموکرات کنگره آمریکا، درخواست ترامپ از رئیس جمهور اوکراین برای انجام تحقیقات علیه بایدن و گروکشی از اوکراین در این قضیه را مصداق سوءاستفاده از قدرت خوانده اند.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا روز سه شنبه در این خصوص گفت: اقدامات ترامپ نشانگر یک واقعیت درباره رفتار خائنانه وی است، خیانت به امنیت ملی و خیانت به روند انتخابات ما.

وی درباره روند استیضاح ترامپ نیز توضیح داد: پلوسی اضافه کرد: اکنون 6 کمیته کنگره در حال تحقیق درباره ترامپ هستند. پس از انتها تحقیقات، کمیته های کنگره درباره این مساله تصمیم گیری خواهند کرد که آیا کمیته قضایی مجلس نمایندگان باید پیش نویس های قانونی برای استیضاح را آماده کند یا نه.

جو بایدن که به مدت 8 سال معاون اول باراک اوباما بود، از سوی بعضی رسانه های آمریکایی متهم شده که در دوران حضور خود در کاخ سفید تهدید به قطع یاری های آمریکا به اوکراین نموده است، مگر آنکه مقام های کی یف تحقیقات قضایی درباره یک شرکت گازی که پسر بایدن در هیئت مدیره آن عضویت دارد را متوقف نمایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 396

به "متن مکالمه ترامپ و رئیس جمهور اوکراین منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "متن مکالمه ترامپ و رئیس جمهور اوکراین منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید