محدودیت های کرونایی پایتخت شدیدتر می شود

به گزارش تور آسیایی ارزان، فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به تعداد موارد مراجعه سرپایی و بستری بیماران در استان تهران، از اعمال محدودیت های بیشتر از هفته آینده خبر داد.

محدودیت های کرونایی پایتخت شدیدتر می شود

به گزارش خبرنگاران، علیرضا زالی در گفت وگوی زنده با بخش خبری، تعداد کل بیماران بستری را 6 هزار و 65 بیمار اعلام کرد و گفت: از این تعداد هزار و 700 بیمار در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.

او ادامه داد: طی 24 ساعت گذشته 9هزار و 700 بیمار به مراکز بهداشتی و درمانی به صورت سرپایی مراجعه کرده اند و سهم بستری از مجموع مراجعین بالغ بر 820 بیمار جدید بوده است که 163 بیمار در بخش مراقبت های ویژه بستری شدند.

فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران از ترخیص بالغ بر 600 بیمار خبر داد و اضافه نمود: در مقابل 15 درصد رشد در میزان مرگ و میر و 18 درصد رشد در تعداد افرادی که نسبت به هفته قبل تست مثبت داشته اند، نسبت به 24 ساعت گذشته گزارش شده است.

اعمال طرح زوج و فرد برای کارمندان و برخی صنوف

او از ارائه پیشنهادهای جدید برای تغییر در محدودیت های قبلی یا بازنگری آنها به ستاد ملی کرونا خبر داد و اظهار کرد: اولین موردی که به پیشنهاد ستاد مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران تصویب شد، تقلیل کارکنان همه دستگاه ها به 50 درصد ظرفیت و اعمال طرح زوج و فرد تا سرانجام آبان ماه است که مقدار قابل توجهی حجم ترافیک و ترددهای درون شهری را کاهش می دهد.

به گفته زالی کماکان افرادی که در گروه های 14 گانه در معرض خطر و آسیب پذیر هستند، همچون افراد بالای 65 سال، باید از ظرفیت دورکاری استفاده کنند.

او شرح داد: در دور قبلی محدودیت ها که حضور کارمندان به یک سوم تقلیل پیدا کرده بود، خیابان های پایتخت در ساعات پیک ترافیک، 53 درصد خلوت تر شد.

فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران، پیشنهاد بعدی را اجرای طرح زوج و فرد برای مشاغل مختلف حداقل در یک بازه زمانی دو هفته ای همچون اداره جات اعلام کرد و گفت: همچنین سعی داریم به کمک رتبه بندی، مشاغل مختلف در ساعات مختلف وارد شهر شوند؛ به طور مثال حضور کارمندان بانک ها در یک ساعتی از صبح و سایر مشاغل اداری در ساعاتی پس از ضروری شود تا بتوان با همکاری شهرداری بار ترافیکی به خصوص از ناوگان حمل و نقل برداشته شود.

افزایش معدل رعایت شیوه نامه های بهداشتی در استان تهران

زالی ضمن تقدیر از همکاری نیروی انتظامی استان تهران برای نظارت بر اجرای دستورالعمل های بهداشتی اعلام کرد: 155 هزار مورد تا به امروز تذکر لسانی داده شده و 18 هزار واحد صنفی در قالب اکیپ های نظارتی با موضوع نیروی انتظامی و با همکاری معاونین بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی استان مورد ارزیابی قرار گرفته است.

او همچنین ادامه داد: به 8 هزار و 200 واحد تذکر داده شده که نشان می دهد روش و اسلوب نظارت بر رعایت شیوه نامه ها در حال تغییر است.

زالی از تنظیم صورت جلسه برای 466 واحد و پلمپ 118 واحد خبر داد و گفت: پیش بینی می شود در هفته آینده میزان بررسی ها و نظارت ها با قوت بیشتری افزایش می یابد و نیروی انتظامی هم در این زمینه اعلام آمادگی کرده است. از استاندار تهران هم تشکر ویژه دارم؛ به خصوص همکاران ایشان که در ابعاد نظارتی خدمت می کنند. آمار رعایت شیوه نامه های بهداشتی در تهران امروز رو به افزایش بوده و آخرین معدل ثبت شده 68,3 گزارش شده است که در هفته پیش زیر 30 درصد بود.

فرمانده ستاد مقابه با بیماری کرونا ضمن تقدیر از هموطنان به علت توجه به دستورالعمل ها بخش اعظمی از کسری آمار رعایت پروتکل ها را ناشی از حجم بالای مسافران در مترو دانست.

طرح ردیابی بیماران با همکاری وزارت ارتباطات اجرا می شود

فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران از اجرای طرح ردیابی بیماران با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد و گفت: طی توافق انجام شده، ردیابی و غربالگری افرادی که تست شان مثبت شده و همراهانشان با استفاده از ظرفیت وزارت ارتباطات انجام خواهد شد.

او ادامه داد: پایلوت این طرح انجام شده و تا به امروز 49 هزار بیمار بر اساس محل سکونت ردیابی شده اند. طبق آمار مرحله اول، تراکم بیماران در شرق، جنوب شرقی و مرکز استان وجود دارد و این الگو در موج اول، دوم و سوم تکرار شده است.

زالی در سرانجام بر لزوم استفاده از ظرفیت اطلاعاتی بانک مرکزی همچون کد ملی افراد در این جهت تاکید کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 آذر 1399 بروزرسانی: 19 آذر 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1331

به "محدودیت های کرونایی پایتخت شدیدتر می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محدودیت های کرونایی پایتخت شدیدتر می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید